Mnohí sme si prešli rôznymi skúškami v živote a téma peňazí a bohatstva sa obracia z každej strany. A čo to je to bohatstvo? Prišli ste už na to, alebo stále pátrate? Každý z nás vníma bohatstvo ináč. Nemá to nič spoločné s výškou bankového účtu. Nemyslíte? Alebo áno?

studio_ovitex

V našej firme si často pripomíname citát: “Nie sme tak bohatí, aby sme kupovali lacné veci.” Človek si mnohokrát povie: tu alebo aj tam môžem ušetriť… No nejaký čas prejde a my zistíme, že práve tam bolo potrebné investovať viac, aby sme boli spokojnejší na dlhšie obdobie a nič neopravovali, či nedokupovali zbytočne ďalšie nové veci. Zažili ste už niečo podobné? My áno. A tak hľadáme iné cesty. Nevravím, že len tie drahé veci sú kvalitné, ale mnohokrát je to tak.

Ceny našich služieb

Kto zažil spoluprácu s nami, už pozná hodnotu našej práce. Teda verím, že to tak je, keď si čítam Vaše referencie ako sú napr.:

ceny_ovitex

“Dobrý deň Vám prajem, chcem sa Vám ešte raz poďakovať za vašu ochotu a spoluprácu pri výbere a realizácií závesov. Sme veľmi spokojní, naše očakávania sa splnili. Ďakujeme a prajeme Vám a celej firme pokojné a ničím nerušene sviatky” klientka z pod Tatier

“veľmi pekne ďakujem za naozaj príkladnú starostlivosť! Výsledky vašej práce podstatným spôsobom spríjemnili a zútulnili interiér nášho domu. Bolo mi potešením, dúfam, že sa čoskoro uvidíme znova. Rada vás budem odporúčať:)
Želám vám veľa úspechov v práci aj v súkromí.” SNV

…”Je to nadherne 🙂 🙂 🙂 som velmi rada, ze sme a tym obratili prave na vas :)” LM

“Dopadlo to absolútne briliantne, máte veľmi profesionálny tým, ktorý chodí do terénu.” BA

“Ďakujem krásne za krásne záclony a závesy. Som nadšená a šťastná. Veľmi mili ľudia Vaši kolegovia. Veľká vďaka aj im za milý prístup a hlavne Vám. Super sme vybrali. 😉

“Pozrite na tie krásne okná, postarala sa mi o ne firma OVITEX. Jediné, čo som pre túto krásu urobila bolo, že som si bola vybrať pod odborným dohľadom látky. Potom som už len poskytla otvorenie dverí bytu na stavnovený čas pre ich zavesenie. To je všetko …. oni urobili to nesmierne množstvo práce, o ktorej ani netuším a vychytali všetky nedostatky, takže ja som už len maximálne spokojný klient, ktorý je šťastný pri každej návšteve svojich hostí.” PP

“Dobrý deň,
takze tak stručne: vybrali sme si vás koli vášmu príjemnému, profesionálnemu a ochotnemu vystupovaniu.
Čo sa týka prace – sme nadmieru spokojní s celým vašim tímom a realizačným výsledkom.
Určite vás budeme kontaktovať aj v budúcnosti….
Dakujeme krásne”  KK

Vyberala som spätné väzby od Vás za posledné 3 roky. Mnohokrát sa vďaka nim zmenili rôzne naše postupy a hlavne náš celkový prístup k práci. Sme nesmierne vďační s našim tímom za Vaše hodnotenia a návrhy, kde by sme sa mohli ešte zlepšiť, alebo aké rôzne predstavy máte. Takisto nás porovnávate s inými firmami a my to reflektujeme. Vnímame to ako spoločnú tvorbu a to je život.

ovitex_tim

Aby sme postupovali v našej profesionalite, tiež sme si museli nastaviť určité pravidlá. Prešli sme si rôznymi školeniami od pracovného aj k osobnostnému rozvoju, dizajnérskymi kurzami a inými. Prvoradé u nás je, aby každý jeden člen tímu bol fit – pohoda a zdravie sú vždy na prvom mieste. Ak sme vitálni a spokojní, práca ide ako sa vraví “od ruky” a na všetky “problémy” sa vždy nájde riešenie.

Ceny sa odvíjajú od našich ľudí v tíme

Zistili sme, že predávame seba, našu prácu, prístup a nie produkty. Výber zamestnancov, kolegov, externých pomocných síl je rovnako podstatný ako všetko ostatné. Ak si už niekoho vyberieme do tímu, chceme aby bol aj správne ohodnotený a to zaručuje aj ďalší postup v práci. Teda ceny pri projektoch sú priamo úmerné šikovným ľuďom, ktorí pristupujú k práci na 100% a ešte do nej vkladajú aj “kúsok seba”. Vyberáte si nás ako balíček, nie len záclony, závesy či koľajnice.

ceny_zaclon

Ani naši konatelia si nemyslia, že minimálna mzda stačí a tak vyberáme tie najlepšie spolupráce, aby sme sa obohacovali navzájom. U nás krajčírka, nie je len krajčírka a skladník, nie je len skladník…Rozumiete, čo Vám chceme povedať?

Taktiež spolupráce s obchodnými partnermi sa ladia v priateľskom duchu a ak nastane nejaká chyba, obe strany robia všetko pre to, aby to klient nepocítil. Ide o dôveru v ľudí a hlavne v ich schopnosti.

Bez cenového návrhu to nepôjde

Prvým krokom pred objednávkou u nás je vždy cenový návrh, častokrát aj predbežný, ak nemáme presné údaje. K predbežnému cenovému návrhu potrebujeme minimálne rozmery okien a poznať Vašu predstavu, čo očakávate od nových okenných dekorácií, závesných profilov a aký dizajn Vám je najbližší. Pomáhajú nám fotografie Vašich interiérov a pracujeme aj s pôdorysmi, čo sa týka upresnenia si rozmerov.

Tým, že naša ponuka koľajnicových profilov a garniží, záclonových materiálov ako aj dekoračných látok na závesy, vankúše, či ďalšie bytové doplnky je pestrá, ceny sú vždy iné. Každý projekt prináša niečo nové. Dá sa povedať, že pojem “klasické okno” alebo štandardné rozmery u nás neexistujú. Po rokoch praxe, môžem napísať, že som sa nestretla s rovnakými rozmermi pri dvoch rôznych objednávkach. Dokonca, ani “štandardná” výška miestností 260cm už nebýva štandardom. Mnohokrát sa buď znižujú stropy, alebo sú prevedené iné stavebné úpravy v interiéri. A tak radi pre Vás spracujeme cenový návrh, aby ste mali predstavu, aký rozpočet je potrebný.

Poznáme Vaše najčastejšie otázky:

1. Koľko stoja záclony a závesy na také štandardné okno?

2. Koľko u Vás stojí meter šitia?

3. Zatemňujúce závesy na jedno okno sú v akej cene?

4. Ak by ste nám robili okenné dekorácie na kľúč do domu, čo by to u Vás stálo?

5. Koľko u Vás stojí montáž koľajníc? A iné.

Odpovede nájdete v tomto článku alebo u nás po osobnom stretnutí. Potrebujeme s Vami zoznámiť. Zistiť, čo práve potrebujete a ako to vieme zariadiť my. Alebo niekedy samozrejme nastáva aj moment, že si vyberiete inú spoluprácu ako s našou firmou. Výber nechávame na Vás.

Ceny záclon a závesov

Pokiaľ ste nás už navštívili, viete že spracovávame cenové návrhy vždy pred samotnou objednávkou. Bez toho, aby ste nám potvrdili cenu a výber materiálov, nepohneme sa z miesta. V našom Štúdiu Ovitex máme na výber desiatky kolekcií záclon a stovky kolekcií závesových a dekoračných textílií. Ponúkame aj metráž vhodnú na čalúnenie, ale samotné čalúnenie prenechávame na profesionálov. Ak však potrebujeme doladiť ďalšie prvky v interiéri vieme ušiť aj dekoračné poťahy na sedáky alebo vyrobiť dekoračný matrac s molitánovou výplňou.

ovitex_ceny

Ale aby sme nechodili okolo horúcej kaše, prezradíme aj priamo niečo k našim cenám. Keďže každý projekt obsahuje iné materiály, inú veľkosť metráže a iné miesto realizácie, nedá sa u nás určiť všeobecný cenník. Ponúkneme teda jeden príklad…

Príklad okenných dekorácií na okno s rozmerom: š. 300x v.260cm. Stropná 2 -koľajnica so záclonou a závesmi symetrický rozdelenými po stranách.

zaclony_a_zavesy

1. alternatíva: ekonomický model, suma: 350€ s DPH

2. alternatíva: stredná trieda, suma: 600€ s DPH

3. alternatíva: vyššia trieda, suma: 900-1.000€ s DPH

zavesy_zaclony

V každej alternatíve je vymenený závesný koľajnicový profil, od klasickej 2 – koľajnice až po dizajnovú. Závesové materiály sú vybrané od rôzneho dodávateľa ako aj záclony a taktiež je iná ich kvalita, podľa technológie ich výroby.

Aj nám sa stalo, že sme prišli sem tam o províziu, ale nepadli sme z toho na zadok. Práveže poučenie, nové poznatky a skúsenosti sú pre ďalšie fungovanie prínosné. Je to stále len o nás, o ľuďoch a našich činoch.

tvorenie_cien_ovitex

Naša práca je tvorenie, tvorenie nových interiérov, vzťahov, tvorenie priestoru, tvorenie cien a času byť s ľuďmi ako s ľuďmi. Neženie nás túžba po odmene, ide o viac a tak je pre nás každý deň viac výnimočný a my žijeme pre seba, ako aj pre naše okolie. Pokiaľ si vyberáte spoluprácu s nami alebo naše produkty, vyberáte si nás a ohodnotíte tím ľudí, ktorí sa snažia vytvárať iný pracovný priestor. Nie sme obyčajná firma a radi sa zoznámime aj s Vami. Kontaktujte nás predom a dohodnite si termín stretnutia.

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články