Neprekonateľné prírodné páperové paplóny a vankúše modernou technológiou. Nová ľahkosť bytia

Už stovky rokov je perie základným materiálom na plnenie paplónov a vankúšov. Tak ako ho „dokonalá príroda vymyslela“, perie je zdrojom tepla a sucha. Jeho vlastnosti ako prírodného materiálu sú neprekonateľné.

Avšak získavanie kvalitného a čistého peria je náročnejšie ako vyrobenie umelej alternatívy. Jednoduchosť, cena a zdravotná nezávadnosť bola magická kombinácia, aby bolo perie masovo nahradené polyestrom.

Nebolo to tak vo všetkých krajinách Európy. Predovšetkým v ekonomicky silnejších krajinách si perové produkty udržali tradíciu a nadštandard zdravého spánku.  Staré spracovanie peria nahradili nové technologické postupy a hygienickosť peria vstúpila do novej dimenzie.

Najlepšie svetové značky európskych a amerických hotelov už roky poskytujú svojim hosťom komfortné spanie v páperí alebo perí. Novodobo spracované perie jednoducho operiete v pračke a vysušíte v sušičke. Výroba garantuje jeho kvalitu až do 200 pracích cyklov.

“Veľkou výhodou je vysoký komfort a príjemné pocity počas spánku.”

 

Aké sú výnimočné vlastnosti perových vankúšov a paplónov?

Sú ľahké, vzdušné, teplé, regulujú pocit vlhkosti, majú výrazne dlhú životnosť, sú zdravotne nezávadné.  Pri správnej údržbe a tiež pri sušení v sušičke dlhodobo držia tvar a plný objem.  Reálna životnosť perových produktov v hoteli je 15-20 rokov.

Aké sú rozdiely v perí od babičky a moderne spracovanom perí?

Perie našich starých mám bolo jednoducho vyčistené, odrápané, pretriedené a použité. Pri klasickom odtrhnutí páperia od letky – „páranie“ –  bola poškodená kostrnka a narušené prirodzené uzatvorenie lanolínu v perí. Práve preto nebolo možné dlhodobo perie prať ako inú bielizeň. Vyplavenie lanolínu ho robí krehkým, suchým, lámavým a pri strate pružnosti nevhodným na spanie.

Pri súčasnom spracovaní peria a páperia je oddelenie omnoho jemnejšie a umožňuje uchovávať prirodzené vlastnosti peria a zároveň ho vďaka novému postupu môžete prať bežne ako inú bielizeň.

Všetko perie a páperie je minimálne 4 x prané v jemnom mydlovom ekologicky nenáročnom prostriedku, práve pri opakovanom mechanickom trení dochádza k šetrnému oddeleniu páperia od peria. Následne je perie sušené vo veľkých sušičkách, kde sa aj triedi na páperie a perie. Perie dlhšie ako 2,5cm sa považuje za nižšiu triedu, ktorá sa do plnenia našich výrobkov už nepoužíva.

Záverečným procesom je sterilizácia pri teplote 130°C, vďaka ktorej je perie definitívne vyčistené a je zabezpečená jeho zdravotná nezávadnosť.

Vďaka teplotným a klimatickým vlastnostiam je perie nepriaznivým prostredím pre roztoče závislé na vlhkosti. Naše produkty boli certifikované značkou NOMITE, výrobky vhodné pre alergikov a DAUNASAN, výrobky vyhovujúce z hľadiska sterility a čistoty požiadavkám európskych noriem EN 12935.

paplon perie

Výhody moderných súprav paplónov a vankúšov

 • Ekologické hľadisko 100% prírodný pôvod
 • Vyvážená teplota (prirodzená termoregulačná vlastnosť prírodného páperia)
 • Perie má prirodzenú vlastnosť odvádzania vlhkosti – je hydroskopické
 • Dlhšia kvalitatívna životnosť – rovnaký objem aj 15 -20 rokov
 • Pranie v pračke pri teplote do 60 stupňov
 • Ľahký, vzdušný, priliehavý
 • Najkvalitnejší a najprirodzenejší materiál na spanie
 • Kvalitatívne vlastnosti garantované prestížnymi európskymi certifikátmi
 • Trojkomorové vankúše si držia výborne tvar – anatomické vlastnosti
 • Poťah – sýpkovina je vyrobená zo 100% husto tkanej vysokokvalitnej bavlny
 • Perie a páperie je hladké a neuchováva vlhkosť, čisté a suché prostredie pre zdravý spánok
 • Prirodzene ľahký, mäkký na dotyk

“Spanie v páperových perinách bude odmenou pre Vaše telo, ktoré počas spánku naberie energiu a Vy môžete s úsmevom začať nový deň.”

 

 

Zaujíma  Vás cena?

Napríklad: Zlatý TRIO perový vankúš Manteufell, 50 x 70 cm         

   – Cena 58 €

Parametre produktu:

– vhodný aj pre alergikov, s certifikátmi kvality

– zloženie výplne: vnútorná komora 100% nové biele kačacie perie,

– obe vonkajšie komory 90% kačacie páperie 10 % perie

– rozmer: 50 x 70 cm

– povrchová tkanina (sypkovina): 100% bavlnená tkanina TC 280

– váha náplne: 1200g vnútorná komora/200 g vonkajšie komory

 

Pokiaľ Vás rozpočet nepustí zakúpiť si do všetkých izieb páperové periny, môžete začať s vankúšmi a overiť si tak benefity tohto jedinečného prírodného materiálu. Niekedy stačí len začať a skúsiť niečo nové. Čo Vy na to?

 

Ak Vás oslovilo novodobé perie, viac informácií Vám vieme podať na telefónnom čísle: +421918 245 704 Ing. Stanislava Böhmerová alebo priamo u nás v Ovitex na Hraničnej 30 v Poprade (oproti MiRadu alebo Peugeotu).

 

 

 

 

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články