Kto to tvrdí a aké sú dôvody?
Periny sú ťažké! Nevhodné pre alergikov! Nie je možné ho prať! Pierka z perín a vankúšov vypadávajú!
Bububu…strašia nás tvrdenia o starých perinách, ktoré nie sú pravdivé. Dnes vďaka novým technologickým postupom tu máme produkty, ktoré predčia Vaše očakávania. Tvrdíme to len vďaka vlastnej skúsenosti.
Stačí jedna noc pod perinou z peria a žiadne slová navyše. Bonus možnosť prania pri teplote 60 stupňoch celzia.
Možno sa rozbiehate ako nový penzión či hotel alebo potrebujete ešte získať financie na celkovú výmenu vankúšov a perín. Je mnoho možností, stačí len skúsiť. Otestujte tieto produkty len na niektorých izbách a pýtajte si referencie od hostí. Ponúkajte perie vo vankúšovom menu. Vyskúšajte tieto produkty osobne a rozhodnite sa. Alebo si ich hneď objednajte u nás.
Položte si otázku, či Vám stojí za to investovať do novodobého peria a ohúriť tak hostí, ktorí sa budú tešiť na relax vo Vašich izbách?
Odmena pre Vašich hostí, ktorý počas spánku naberú energiu a môžu s úsmevom začať nový deň.
Pokiaľ Vás rozpočet nepustí zakúpiť si do všetkých izieb pérové vankúše, môžete ich ponúkať práve vo vankúšovom menu a overiť si tak záujem a spokojnosť Vašich hostí. Niekedy stačí len začať a skúsiť niečo nové. Čo Vy na to?
Ak Vás oslovilo novodobé perie, viac informácií Vám vieme podať na telefónnom čísle: +421918 245 704 Ing. Stanislava Böhmerová alebo priamo u nás na Hraničnej 30 v Poprade.
Napríklad: Zlatý TRIO perový vankúš Manteufell, 70 x 90 cm
– veľkoobchodná cena 35,28 € + DPH (pri odbere od 15ks)
– vhodný aj pre alergikov, s certifikátmi kvality
– zloženie výplne: vnútorná komora 100% nové biele kačacie perie,
– obe vonkajšie komory 90% kačacie páperie 10 % perie
– rozmer: 70 x 90 cm
– povrchová tkanina: 100% bavlnená tkanina TC 280
– váha náplne: 1200g vnútormá komora/200 g vonkajšie komory
Kvalitný perový, páperový paplón a vankúš: hreje, nestráca objem, môžem ho prať, je príjemný a čistý.
Myslíte pri kúpe páperových produktoch na tieto veci:
Sama som bola zvyknutá na antialergické polyesterové „spanie“ a ani som nikdy neuvažovala nad inou alternatívou. Väčšina starších a skúsenejších hladko vymenila perie za polyester. V krajinách západnej Európy si perie udržalo svojich zákazníkov aj cez antialergickú kampaň a dočkali sa nových perových produktov.
Zmena prišla až vtedy…až sa nám ako firme naskytla možnosť obchodovať s materiálmi, kde prím hrali moderné páperové paplóny a páperové vankúše. Bola som skeptická. Zobrala som si vzorky na domáce používanie a s nedôverou som ich začala testovať. Hneď v prvý deň som pocítila autentickosť a jedinečnosť pocitu, kde paplón a vankúš z peria vytvorili neopakovateľný zážitok pri spánku.
Pre alergikov mám výbornú správu: Vďaka kvalitnému spracovaniu, perie sa stalo vhodnou výplňou do paplónov a vankúšov.
Pred sto rokmi bolo perie hlavnou výplňou paplónov a vankúšov. Podľa svojich finančných možností sa plnili od páperia husacieho, kačacieho až po kuracie či dokonca slamou. Zhruba pred 50 rokmi predstavil Sam Young nový druh revolučného vlákna s názvom Poly-Fil®.
Každá doba reaguje na dobu predošlú a tak sa formovala aj história výplní do paplónov a vankúšov. Perie bolo na tú dobu skvelou voľbou, ale jeho získavanie a použitie bolo časovo a manuálne náročné. Nezabezpečovalo takú úroveň čistoty ako „moderné a jednoducho vyrobiteľné“ umelé vlákno.
Určite ste počuli vetu: „Vymyslené už bolo všetko“. Dnes môžeme len inovovať a to platí aj pri výplni paplónov a vankúšov. Polyester sa dostal bleskovo na výslnie a zaplavil naše postele a domácnosti.
Položili ste si však otázku, aké nevýhody prináša polyester? Je skutočne až tak lacný? Je skutočne až taký „hygienický“? Čo sa deje po 5-10 rokoch používania? Aké sú skutočné rozdiely v kvalite, údržbe, cene a životnosti? Výhody a nevýhody…perie verzus polyester….
Nedávno mi jeden kolega hovoril, ako pracoval v hoteli, kde bolo množstvo referencií na spokojnosť klientov ohľadom paplónov vankúšov. Aké máte skúsenosti s hodnotením paplónov a vankúšov vy?
Dlhšia životnosť v rovnakej kvalite (15-20rokov)
Pre hotely je veľkou výhodou nízka vstupná cena. Ak si vyberiete vankúš so silikonizovanými „guličkami, jeho objem môžete ľahko regulovať. Odobrať alebo dodať výplň je možné za pár minút vďaka našitému zipsu. Polyesterové vlákno (výplň vankúša) sa s určitosťou po čase „zľahne“, preto je zips pri polyesterových vankúšoch nevyhnutnosťou, na rozdiel od výplne z peria, ktorá môže objem dokonca zväčšovať.
Vrchná látka je prešívaná a podšitá, čo zabezpečuje rovnomerné rozloženie objemu (prešitie 2 x v dolnej časti vankúša zaručí dostatočnú brzdu pre výplň vankúša) . Obsah sa tak nepresúva ako v lacných vankúšoch, ktoré nie sú podšité. Životnosť a objem ovplyvňuje počet a intenzita prania a denná údržba (jednoduché a pravidelné ponatriasanie).
Anti-alergický zreteľ je, samozrejme, dodržaný bez kompromisov.
Výhodou je možnosť prania pri 90°C.
Už stovky rokov je perie základným materiálom na plnenie paplónov a vankúšov. Tak ako ho „dokonalá príroda vymyslela“, perie je zdrojom tepla a sucha. Jeho vlastnosti ako prírodného materiálu sú neprekonateľné.
Avšak získavanie kvalitného a čistého peria je náročnejšie ako vyrobenie umelej alternatívy. Jednoduchosť, cena a zdravotná nezávadnosť bola magická kombinácia, aby bolo perie masovo nahradené polyestrom.
Nebolo to tak vo všetkých krajinách Európy. Predovšetkým v ekonomicky silnejších krajinách si perové produkty udržali tradíciu a nadštandard zdravého spánku. Staré opracovanie peria nahradili nové technologické postupy a hygienickosť peria vstúpila do novej dimenzie.
Najlepšie svetové značky európskych a amerických hotelov už roky poskytujú svojim hosťom komfortné spanie v páperí alebo perí. Novodobo spracované perie jednoducho operiete v pračke a vysušíte v sušičke. Výroba garantuje jeho kvalitu až do 200 pracích cyklov.
Veľkou výhodou je vysoký komfort a príjemné pocity počas spánku.
Výnimočné vlastnosti perových vankúšov a paplónov sú:
ľahké, vzdušné, teplé, regulujú pocit vlhkosti, majú výrazne dlhú životnosť, sú zdravotne nezávadné. Pri správnej údržbe a tiež pri sušení v sušičke dlhodobo držia tvar a plný objem. Reálna životnosť perových produktov v hoteli je 15-20 rokov.
Aké sú rozdiely v perí od babičky a moderne spracovanom perí?
Perie našich starých mám bolo jednoducho vyčistené, odrápané, pretriedené a použité. Pri klasickom odtrhnutí páperia od letky – „páranie“ – bola poškodená kostrnka a narušené prirodzené uzatvorenie lanolínu v perí. Práve preto nebolo možné dlhodobo perie prať ako inú bielizeň. Vyplavenie lanolínu ho robí krehkým, suchým, lámavým a pri strate pružnosti nevhodným na spanie.
Pri súčasnom spracovaní peria a páperia je oddelenie omnoho jemnejšie a umožňuje uchovávať prirodzené vlastnosti peria a zároveň ho vďaka novému postupu môžete prať bežne ako inú bielizeň.
Všetko perie a páperie je minimálne 4 x prané v jemnom mydlovom ekologicky nenáročnom prostriedku, práve pri opakovanom mechanickom trení dochádza k šetrnému oddeleniu páperia od peria. Následne je perie sušené vo veľkých sušičkách, kde sa aj triedi na páperie a perie. Perie dlhšie ako 2,5cm sa považuje za nižšiu triedu, ktorá sa do plnenia našich výrobkov už nepoužíva.
Záverečným procesom je sterilizácia pri teplote 130°C, vďaka ktorej je perie definitívne vyčistené a je zabezpečená jeho zdravotná nezávadnosť.
Vďaka teplotným a klimatickým vlastnostiam je perie nepriaznivým prostredím pre roztoče závislé na vlhkosti. Naše produkty boli certifikované značkou NOMITE, výrobky vhodné pre alergikov a DAUNASAN, výrobky vyhovujúce z hľadiska sterility a čistoty požiadavkám európskych noriem EN 12935.
Ak máte špecifický typ izieb apartmány, mezonety, izby pre stálych a opakovaných hostí, vybavte na skúšku pár hotelových izieb páperovými paplónmi a vankúšmi. Prípadne investujte aspoň do kvalitných vankúšov. Zvýšite tým komfort spánku a zlepšíte pocity a referencie klientov.