Banketové sukne, návleky na stoličky

Už ste vyberali do svojho hotela banketové sukne? Našli ste, čo ste hľadali a slúžia Vám ako by mali? My vieme, že výber nie je tak jednoduchý, ako by sa mohol zdať, preto sme si pripravili pár podstatných informácií o banketových sukniach, o ich správnom uchytení a niekoľko slov o návlekoch na stoličky.

Banketová sukňa môže byť:

 • Štandard svadobnej výzdoby
 • Súčasť slávnostného prestierania

Kontakt: Ing. Ivan Olejník, mobil: 0907 793 503, email: olejnik@ovitex.sk  www.ovitex.sk

banketová sukňa1

Ak sa pre investíciu do návlekov na stoličky a banketových sukien rozhodne reštaurácia, tie by mali ostať okrasou po celý čas trvania akcie – po celý večer. Rozviazané mašle, padajúce návleky určite nepotešia oko a narušia slávnostnú atmosféru už pár desiatok minút po začatí akcie.

Kvalitný návlek, šitý na mieru

je investícia, ktorá sa určite oplatí. Jeho výzor počas trvania osláv ostáva stále perfektný. Dokonalý strih, ktorý sedí a je aj jeho ochranou, zabezpečí, aby sa návlek netočil a nie je namáhaný v švíkoch. Ideálna pre tento účel je husto tkaná polyesterová tkanina. Husté tkanie znamená vyššiu životnosť a aj pevnosť. Návleky sú predovšetkým vnímané zo zadnej strany stoličiek hneď pri príchode k stolu. Prvotný pohľad spočinie na zadnom sklade mašle na návleku stoličky.

Aký návlek na stoličku?

banketová sukňa

Návlek môže byť aj alternatívou na denné stolovanie, aby predĺžil životnosť stoličiek.  Ozdobná čiapočka s logom hotela na návleku je malý detail, ktorý dokáže veľké veci

V prípade ak sa rozhodnete pre ošetrovanie návlekov stoličiek vo vlastnej réžii odporúčame zakúpenie vlastnej parnej stanice na žehlenie.

 • Naťahovacie návleky na stoličky (100% polyester) – alternatíva tam, kde potrebujeme investíciu znížiť
 • Návleky na stand – by stoly (eventy, recepcie)

Používajte iba 100% overené tkaniny (aká je ich krčivosť, zrážanlivosť, ošetrovanie?)

Banketová sukňa – nenápadný ale dôležitý prvok bežného stolovania pri raňajkách, švédskych stoloch, kongresoch, pri dekorovaní svadobnej tabule atď.

Naše profesionálne riešenie je, mať textíliu jednoduchú s 1cm lemom na hornom okraji s kvalitne prevedeným šitím a 100% odskúšanými vlastnosťami.

Suchý zips – mäkká strana – podmienka k profesionálnemu uchyteniu.

Banketová sukňa pre reštaurácie

Banketová sukňa vytvára pre reštaurácie image a dizajn. Najlepšie sa nám osvedčil dvoj-sklad s pevnou riasiacou páskou. Tá zabezpečí aj pri pravidelnom používaní, praní a častom odopínaní perfektný vzhľad bez opotrebovania aj po 5 rokoch. Kvalita suchého zipsu sa preukáže práve pri počte zapínaní a odopínaní.

Vyskúšali sme niekoľko alternatív uchytenia banketových sukní. Teraz už vieme, že neexistuje jedno riešenie pre všetko. Každý stôl vyžaduje individuálne riešenie pre perfektný výsledok.

Kvalitná banketová sukňa, je sukňa ušitá presne na mieru Vašich stolov.

Perfektný vzhľad – banketový obrus – previs len 10 cm, vynikne krásne riasenie a hlboké sklady na sukni

_DSC0314

Farba banketovej sukne

Vďaka farebnej variabilite máme k dispozícii veľké možnosti. Tmavé farby banketového obrusu alebo banketovej sukne zvyšujú honosnosť, luxus, eleganciu, a to najmä na večerné podujatia, ale aj v reštaurácii, kde dominuje tmavé drevo, alebo iné výrazné prvky. Banketové sukne majú potenciál, ste s nimi schopní stálej estetickej obmeny /napr. firemné farby hotela/. Klienti milujú zmeny, doprajte Vášmu priestoru a oku hodnotiaceho klienta aj takúto zmenu.

Banketová sukňa je estetický prvok, doplnok dizajnu, môžete sa s ňou hrať a tvoriť. Nebojte sa zmeny farby zo sterilnej bielej napr. na ecru, krémovú, béžovú, hnedú atď.

Pri naturálnejších interiéroch, salašoch, kolibách, odporúčame využiť možnosti tohto interiérového prvku. (Napr. banketové sukne s prírodným vzhľadom, režná plátno, s krajkou alebo bez atď.)

V mnohých hoteloch sa banketové sukne sa stali okrasou alebo až dominantou interiéru.

zlata banketova sukna

Uchytenie banketovej sukne

Veľká samostatná kapitola je uchytenie banketových sukní. Vieme vyriešiť uchytenie na všetky typy stolov. Dnes je množstvo atypov stolových dosiek,  od štandardných 1,6mm laminátov až po hrubé masívne.

Nie je ani dnes výnimkou, že vo viacerých „renomovaných“ hoteloch sa personál doslova trápi a trvá mu veľmi dlho po každom praní opäť upevniť banketovú sukňu.

Určite neodporúčame pripínačky, klince, lepiace pásky atď. Nechajte si poradiť, odborné riešenie v konečnom dôsledku ušetrí Váš čas aj peniaze.

Základné uchytenia banketovej sukne

/Najskôr ako by to nemalo byť!!/ negatívne foto

IMG_1656 IMG_6717

 • Plastové klipy na úzku alebo širokú hranu stola
 • Kovové klipy s pružným ramenom vhodné na rôznu hrúbku stola
 • Plastová pružná lišta so suchým zipsom (šírka 19 mm) vsúvaná na hranu dosky stola.
 • Kvalitný suchý zips s kaučukovým alebo akrylovým lepidlom
 • Návlek na stôl so suchým zipsom na atypické stoly (ideálne zo všetkých štyroch strán kvôli rozloženiu zaťaženia) viď foto.

Klipy na uchytenie – nevýhody

 • Klipy musia byť pravidelne, na stole sa môžu hýbať (malá plocha uchytenia).
 • Po čase sa môžu zlomiť alebo stratiť.
 • Pod obrusom ich môžete vidieť, predovšetkým hrubšie klipy, ktoré sa používajú pre masívnejšie stolové dosky.

Lišty so suchým zipsom /1,9 cm/ dokonale nalepené po celej dĺžke hrany. Jednoduchá manipulácia – doslova len pár sekúnd potrebujete pre upevnenie celej sukne. Nevýhoda: Nie je možné použiť na oblé hrany stolov

Návlek na stôl – je našim patentom :-), ktorý sme použili u „ beznádejných stolov“ k dokonalému  a jednoduchému upevneniu.

navlek na stol

Kvalitný suchý zips nelepený na hranu stola. Pozor, mali by to byť staršie stoly, z ktorých to nebude nutné odlepovať a opäť nalepovať. Je to výborná alternatíva pre stoly používané iba na upevnenie banketových sukní.

Chránič na stôl

Hlavné výhody: tlmenie zvukov, zábrana proti šmýkaniu obrusa, ochrana nábytku, komfort pri stolovaní. Mal by byť hladký, nenasiakavý, ľahko umývateľný, vymeniteľný, nenadpájaný aj na veľkých kruhových stoloch. Naše chrániče je možné použiť do šírky 200cm.

Návleky na stand-by stoly

Návlek stand by stôl

Stand-by stoly – daľší z dizajnových prvkov. Pôsobí veľmi galantne, esteticky, opäť máme možnosť hrať sa s farbami a s výberom tkaniny pre zvýraznenie a podčiarknutie celkovej atmosféry priestoru. Odporúčame osvedčený, klasický strih. Spolu s chráničom čiastočne zabráni šmýkaniu tkaniny po stole. Pri atypických tvaroch stand-by stola je najvhodnejšia napínacia – spandexová tkanina.

Ak je stolík na denné používanie v interiéri, je možné, pri dekoračnej tkanine položiť sklo na povrch stola. Zabezpečí to o 80% jednoduchšiu údržbu – nebude sa posúvať.

..ešte krátko..

Ak si neviete poradiť – pýtajte sa – poradíme Vám. Zo skúseností vieme, že niekedy aj personál v štvorhviezdičkových hoteloch nie je dostatočne zručný a často si nevie dať rady s uchytením a správnym nariasením banketových sukien.

Kontakt: Ing. Ivan Olejník, mobil: 0907 793 503, email: olejnik@ovitex.sk

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články