Hotelová posteľ, ktorá predáva

Ako si dnes Vaši klienti vyberajú ubytovanie? Aké kritéria sú pre nich dôležité? Máte na fotografiách hotelovú posteľ, ktorá predáva? Alebo naopak? V nasledujúcich riadkoch Vám odovzdáme naše skúsenosti z praxe a aj spätné reakcie od hostí ubytovacích zariadení.

Z čoho pozostáva lákavá hotelová posteľ ?

 • Dekoratívne čelo alebo záhlavie postele
 • Springbox môže tvorí základom , akoby podstava postele
 • Denné deky a širšie prehozy – úzke dekoračné šály
 • Pohodlné malé vankúše
 • Čistú posteľnú bielizeň
 • Nadýchané periny a vankúše
 • „Dýchajúci“ chránič  matraca
 • Kvalitné matrace

Dbajte na elegantné aranžovanie hotelovej postele. Celkový vzhľad udrie do očí Vášho hosťa ako prvý.

hotelovy zaves blackout

Posteľ v hotelovej izbe je na prvom mieste

Nie všetci hoteloví hostia vyžijú počas svojho pobytu wellness, nie všetci využijú kongresovú miestnosť alebo biliard … ale všetci, úplne všetci si ľahnú do postele. A v tej posteli by si mali naozaj oddýchnuť a vychutnať si nerušený spánok.

Čo iné ako želanie, zložiť si na príjemnom mieste hlavu a dobre sa vyspať, má v pláne Váš hosť? Veď si len vezmime, koľkí z nás používajú tvrdenie: „Tak dobre ako doma sa inde nevyspím“ A práve Vy môžete predčiť ich očakávania a postarať sa o ich pohodlie pri spánku „v cudzej posteli“.

Napr. referencia na naše produkty s prosbou o dodanie aj do klientovej domácnosti:

„…Tak fantasticky dobre som sa nevyspal ani nepamätám. Doma mi to avšak nedalo pokoja a tak som kontaktoval majiteľov hotela ohľadom paplónov a vankúšov na mojej izbe…“ klient J.F.

perie_ovitex

Hoteliéri buďte o krok v pred

V záujme hotelierov by malo byť zabezpečenie a splnenie požiadaviek hotelových hostí. Samozrejme so zreteľom na návratnosť investície, na náročnosť spôsobu ošetrovania, na životnosť materiálov a na ich úžitkové vlastnosti.

Wellness hotel = Intimita

Viete ako to vnímam ja ako Váš klient? Pokiaľ sa staráte alebo vlastníte wellness hotel určite veľa energie a času dávate do prevádzky wellness centra. A práve preto strážte aj vysoký stupeň čistoty  hotelovej postele. Po príjemnom relaxe v saune, bazéne alebo po masáži hosť doslova túži, už len ľahnúť si do čistej postele. Možno si chcem do postele ľahnúť len “v Adamovom rúchu“. Nemusím sa toho obávať?

hotelova_postel

Hotelová posteľ

Poďme teraz na jednotlivé prvky postele a povedzme si len tie najdôležitejšie fakty:

Hotelové matrace:

Matrac by mal byť pre hotel jednou z najdôležitejších investícií. Stredná trieda primeraná Vašej kategórii. Dnes si  už môžete vyberať z bohatej ponuky modelov: taštičkový , pružinový, latexový alebo penový.

Konkrétnejšie informácie k matracom si prečítajte v našej podkapitole: Kvalitné hotelové matrace.

Matrac t.j. jeho tvrdosť resp. mäkkosť a pružnosť by mal uspokojiť čo najširšiu škálu klientov.

Naša rada:

Najpoužívanejšia trieda: stredná nosnosť a tvrdosť. Jednou z možností je vyrobiť matrac na jednej strane so strednou tvrdosťou, na druhej strane s vysokou tvrdosťou.

Chránič matraca

Či už z hygienického hľadiska alebo z praktického (ochrana matraca) je investícia do chrániča matraca zanedbateľnou investíciou s vynikajúcim výsledkom.

Naša rada:

Je omnoho jednoduchšie vyprať chránič matraca ako čistiť celý matrac.

Viac o hotelovom chrániči matraca nájdete na našej stránke: Nepremokavý chránič matraca.

hotelova_postel

Paplóny a vankúše

Na začiatok sa potrebujete rozhodnúť, či idete do polyesterových sád (paplón a vankúš) alebo investujete do peria na dlhé roky.

Aká je kategória Vašej prevádzky, v čom sa chcete odlišovať? Sami sa zamyslite, či vidíte svoj biznis ako dlhodobý cieľ alebo len skúšate novú prevádzku.

V prípade, že nemáte „overené čísla“ a ide o úplne novú prevádzku, odporúčame polyesterové sety, v ktorých je možné objem ľahko regulovať. V našej ponuke máme sety SOFT: vankúše aj paplóny, malé dekoračné výplne a referencie na ne sú len pozitívne.

Stáva sa nám, že nás telefonicky kontaktujú hostia z hotelov, kde sme dodávali tieto sety a veľmi si ich chvália.

A čo pre nás môže byť viac, ako keď Vaši hostia chcú mať naše textílie aj u seba doma.

perie_pre_hotel

Druhá varianta je perie, kde ide o vyššiu  vstupnú investíciu a dlhoročnú spokojnosť s produktom.  Výhodou pre Vás je možnosť prať perie pri 60 stupňov Celzia a sušenie v sušičkách, ktoré ešte objem zvyšujú. Výrobca garantuje minimálne 100 opakovaní praní.

Viac detailov k periu nájdete na tomto odkaze:

Naša rada:

Po celom zozname pozitív, ktoré by sa dali o „moderných paplónoch a vankúšoch“ napísať, spomeniem aj rozdiel oproti perovému sortimentu. Polyesterové guličky a vlákna pri častom a opakovanom praní strácajú objem. Strata objemu ovplyvňuje na prvom mieste hrejivosť a na druhom estetiku. Na rezervačných portáloch vidíte stovky hotelov s vankúšmi ako „placka“, ktoré nie sú dobrou pozvánkou na kúpu nocľahu. Pri kúpe polyesterových setov je potrebné myslieť nato, že ich životnosť je okolo 6-10 rokov.

dekoracny_hotelovy_textil

Posteľné obliečky

Na nich nešetrite. Pri Vašej užívateľskej záťaži si nemôžete dovoliť šetriť pretože nakoniec prerobíte. Kvalitné damaškové obliečky s hotelovou záložkou je štandard pre každého z Vás. Opakované pranie nie je poznať ani po rokoch používania. Investícia sa Vám zaručene vráti v minimálnom sledovaní opotrebenia. Dôležité je “zachraňovať” každú dierku na predĺženie životnosti.

Naše skúsenosti ukazujú, že prevádzky kde investovali do kvality a majú dôsledné ošetrovanie hotelovým personálom môžu životnosť predĺžiť aj o 100%.

Naša rada:

Kvalitu rozlíšite hlavne podľa gramáže na m2 a počtu priadzí na palec. Nezabúdajte na referencie. Dezén – vzor neovplyvňuje kvalitu. Rovnaký vzor napríklad 1cm pásik vie byť v prevedení niekoľkých cenových kategórií v širokom spektre (cca od 13Eur po 25 Eur bez DPH).

Hotelové plachty na posteľ

Nie sú plachty ako plachty.  Vyberajte si podľa matraca aký máte, typu postele, tak aby sa pri dennej manipulácii šetril čas a energia Vašich chyžných. Zakúpiť si môžete klasické tkané plachty, tzv. zakladacie plachty alebo napínacie plachty.

Placha je známkou čistoty.

Naša rada:

Poznáte plachty s gumičkou v najvyššej kvalite z česanej makobavlny s možnosťou vyvárky? Je to jeden z najnovších hotelových hitov, odporúčam vyskúšať.

hotelove_postele

Dekoračné malé vankúše a denné deky

Pravý „LOOK postele“ tvoria dekoračné vankúše a denné deky (prehozy). Dekoračné textílie na hotelovej posteli sú zväčša ladené s okennými dekoráciami.

Naša rada:                                        

Nechajte si poradiť od profesionálov pri výbere dekoračných textílií, aby ste ich nemuseli po prvom praní vyhodiť. Plus si viete predstaviť, koľko času a námahy je s výmenou dekoračných hotelových textílií.

Inšpirácie si pozrite v našich referenciách.

Springbox a sukňa postele

Sukňa postele sa používa pokrytie a skrášlenie prednej a bočnej časti konštrukcie postele (springboxu). Ide o dekoratívnu tkaninu umiestnenú pod matracom. Okrem toho že skryje pred očami Vášho hosťa konštrukciu postele dizajnovo doplní interiér hotelovej izby.

Naša rada:

Vďaka používaniu sukne na springboxe sa znižuje prašnosť priamo pod posteľou a  tak redukujete výskyt roztočov.

prehoz_na_postel

Záhlavie alebo tzv. čelo postele

Dekoračnou časťou postele býva jej záhlavie. Môže byť súčasťou hotelového nábytku alebo v niektorých hoteloch ide o extra dizajnový prvok. V posledných rokoch sa interiérový dizajnéri vedia vyhrať s detailom ako je čelo postele. Bývajú v prevedení ako čalúnené mozaiky, tapetové plochy alebo drevené dekoračné doplnky.

Naša rada:

Myslite na ošetrovanie záhlavia postele, aby to pre Váš personál bolo čo najjednoduchšie. A druhý faktor je, že tento detail má silu pozdvihnúť celkový dizajn hotelovej izby.

Aká hotelová posteľ predáva?

Práve tá, ktorá spĺňa požiadavky Vašich hostí a na bookingu láka klientov „na ňu kliknúť“.

5 pravidiel „z overených skúseností“:

 1. Posteľ musí byť oku lahodiaca a lákavá.
 2. Vankúše a paplóny majú byť nadýchané a zároveň ľahké.
 3. Posteľné obliečky a plachty musia pôsobiť ako nové, minimálne čisté.
 4. Matrace sú pohodlné, ale nie mäkké.
 5. Dekoračné textílie na posteli dotvárajú celkový dizajn v izbe.

Ak potrebujete osobnú konzultáciu k hotelovému sortimentu, Ing. Olejník k Vám s radosťou príde a vyberie pre Vás produkty, ktoré Vám ušetria nie len čas pri práci.

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články