Návšteva Hotela Barcelo botique, Brno

Návšteva naozaj výnimočného hotela Barcelo botique v historickom centre Brna nás priviedla k napísaniu tohto článku. Náš cieľ bol jasný -nájsť naozaj kvalitné ubytovanie a vžiť sa do kože hotelových hostí. Povedali by sme, že zážitok z ubytovania na nás čakal za každým rohom. Príjemné prekvapenia a naozaj pocit starostlivosti o nás, predčili naše očakávania.

Ako byť výnimočný? Ako sa odlíšiť a byť lákavý?

Tieto otázky si kladie každý jeden z nás, kto sa „chce predať“. V hoteliérstve to nie je inak. Vybrať a pomenovať si cieľovú skupinu hostí musí byť prvotným zámerom projektu ako je nový hotel. Nie je možné osloviť každého a tak sa aj hotely začali špecifikovať a kategorizovať: horský hotel, kongresový hotel, wellness hotel, kúpeľný hotel a iné.

Aby hotel pôsobil na hostí lákavo, zaujal a nechal nejakú stopu, musí poznať svojho hosťa.

Aj Vy si kladiete otázky:

– hľadá náš klient len oddych a relax alebo aj zábavu?

– chce sa u nás aj stravovať?

– potrebuje len dobrý spánok a počas dňa trávi čas v prírode?

– alebo trávi celé dni len na izbe a je preňho dôležité pohodlie?

– hľadá ubytovanie len na noc alebo na dlhšie obdobie?

Bez určenia Vášho „ideálneho“ hosťa a zámeru hotela, by to bol beh na dlhé trate. Je to ako nemať cieľ a nevedieť, kde cesta smeruje.

Dnes sme vybrali príklad hotela, kde je zámer jednoznačný. Kategória hotela dýcha z každého detailu a tak hosť nájde, čo hľadá a dochádza k spokojnosti = dobrá referencia = hodnotná reklama.

Pre príklad sme si vybrali botique hotel Barceló v Brne..

Botique hotel

A kto je klient Botiq hotela? Čo vyhľadáva?

Ide o kategóriu hotela, ktorá má väčšinou menšiu kapacitu. Hotely sa nachádzajú mnohokrát v historických budovách a to im dodáva jedinečnosť. Botique hotely kladú v prvom rade dôraz na exkluzívny dizajn, zážitok z hotela a služby zamerané priamo na hosťa.

Tieto hotely sú vždy vo vyššej triede, minimálne sú to 4**** hviezdy.

Hotel Barcelo
Foto: internet. zdroj

História Hotela Barceló

Impozantná budova Barceló Brno Palace Hotel bola postavená v rokoch 1853-1855. Jej architektonický návrh je dielom viedenského architekta Franza Fröhlicha, ktorý sa nechal inšpirovať odkazom majestátnych renesančných palácov, reflektoval na najvyššie nároky na štandardy moderného bývania. Výsledok jeho práce je stavba, ktorá z exteriéru pôsobí stroho a elegantne, zatiaľ čo v interiéri sa prelína stredomorská vzdušnosť s útulnosťou romantiky. Celé roky bola práve táto budova najprestížnejšou adresou, značkou luxusného a komfortného bývania.

V roku 2006 mesto Brno predalo budovu súkromnému španielskemu investorovi, ktorý po 30 mesiacoch dôkladnej rekonštrukcie pripravil ojedinelý objekt pre hotelový reťazec Barcelo Hotels and Resorts.

Pozrieť si viac fotografií z hotela Barcelo.

hotel barcelo_brno

Hotel Barcelo – úžasná architektúra

Spojenie historickej stavby s modernými prvkami v interiéri

Inšpirácie často hľadáme v zahraničí. Už hore sme uviedli, že na poslednej služobnej ceste sme sa ubytovali v naozaj sofistikovanom hoteli.

A tak vchádzame do historickej budovy, kde nás po príchode na večernú recepciu zaujali moderné, svietiace prvky geometrických tvarov. Originálne, nášmu kraju nie obvyklé, spojenie historickej stavby s modernými prvkami.

Od začiatku sme vnímali, že s týmto interiérom sa pohral niekto zo zahraničia.

V rámci dizajnu hotela a celkovej atmosféry majú od nás 5 z 5 bodov.

historia_moderny styl

Hotel “vonia” prímorskou atmosférou. Po príchode k recepcii, by Vás ani nenapadlo, že ste v Brne, v Českej republike.

Rukopis výberu textílií a dizajn komplexnej architektúry je navrhnutý naozaj s nadhľadom. Špecifikácie technických riešení, prezradia veľa.

Pár exkluzívnych vankúšikov vie pozdvihnúť výrazne atmosféru recepcie. Minimálna investícia – výrazný efekt. Na rozdiel od množstva doplnkov, ktoré potrebujete na hotelové izby.

Na recepcii je pár miest, ktoré sú mienkotvorné a vedia Váš hotel nádherne prezentovať.

Našim klientom často krát pripomíname, že recepcia hostí víta. Privítajte aj Vy Vašich hostí ako najlepšie dokážete. Recepcia môže byť lákadlom a privábi aj neočakávaných hostí.

Hotelová izba a jej honosnosť

hotelova postel

Ďalším našim bodom v textilnom audite je hotelová izba.

Hotelová izba a jej honosnosť nám rozžiarila oči hneď po príchode. Komfortná a luxusná izba, v ktorej sa cítite príjemne vo Vás zanechá krásny pocit, že sa o Vás niekto zaujíma a to je dnes dôležité. Nech hostia cítia, že to robíte pre nich a veľmi radi 🙂

Prestieranie postelí na izbách je inšpirované taktiež podľa prímorských hotelov. U nás na Slovensku sa v hoteloch takýmto spôsobom prestiera veľmi málo. Jedna maličkosť, čo sa týka postele – suknička na springbox.

Náš návrh na vylepšenie: 

Sukničky na postele – lepšie vyzerá ozdobný sklad v strede ako na rohoch, kde sa otvára. Nepôsobí to elegantne a celistvo.

Periny, vankúše a spánok ako z rozprávky

Výber vankúšov polyester verzus perie je v kvalitných hoteloch samozrejmosťou. Kto spal v novodobom perí, už vie, že je to zážitok. Periny plus vankúše z peria a máte zaručene spánok ako z rozprávky.

V prípade ak vyberáte polyesterové vankúše a periny, vyberajte kvalitu, kedy Vám predajca zaručí, trvácnejší objem a nadýchaný vzhľad týchto produktov.

Máme skúsenosti s perím a po ich osobnom otestovaní, naozaj človek neváha nad ich kúpou.

V prípade záujmu o perové produkty kontaktujte našu kolegyňu: Ing. Stanislavu Böhmerovú, tel. kontakt 0918 245 704, e-mail: ovitex@ovitex.sk

paperove periny

Župany a uteráky v hoteli

Froté župany, uteráky a osušky s hmotnosťou 550g boli potvrdením vyššej kategórie hotela, pôsobili nadýchane a bohato. Boli po namáhavom dni príjemnou drobnosťou v celkovom komforte (opäť plný počet bodov pre tento hotel).

Naozaj príjemný pocit po saune, ak sa zabalíte do mäkkého županu a užijete si celkovú atmosféru oddychu a relaxu, je nenahraditeľný. Váš hosť Vás bude aj za to milovať.

Je to naozaj rozdiel, ak by sme sa mali utierať do tvrdého uteráka či osušky, ktoré ani nesajú. A nie len po pobyte v saune, ale aj po večernom kúpeli alebo po sprche.

Ponuku uterákov a osušiek nájdete aj na našej webovej stránke.

Atmosféra závesov na chodbe

Atmosféra závesov na chodbách v hoteli bola ďalším milým bonusom. V tomto krásnom hoteli sme sa ubytovali večer. Po príchode na naše poschodie, keď sme vystúpili z výťahu, opäť sme boli učarované. Závesy vo vysokých chodbách vyzerali mohutne, ale po prechádzaní sa po chodbe sme zistili, že to tak nie je.

Šlo o jemný, ľahký materiál, ktorý sa popri chôdzi po chodbe ladne hýbal, ako náhle sme okolo neho prešli. Nádhera, naozaj to v nás zanechalo emóciu – zážitok.

Textilné dekorácie dokážu pomôcť interiérom mnohokrát viac ako si myslíte. Správnym výberom a inštaláciou vdýchnu priestoru nový život a Hotel Barceló je toho príkladom. Z obyčajnej chodby spravili kúzelné miesto práve vďaka závesom. Ďalší fakt, vďaka ktorému si zaslúži vyššie hodnotenie v našom textilnom audite.

Banketové sukne a ich uchytenie

banketova sukna_zle

Cestou do sauny sme narazili na miestnosť, kde sme našli nie najlepší príklad banketovej sukne. Názorný príklad vidíte na fotografii.

Banketové sukne a ich uchytenie je jedno z najkritickejších miest hotelov. Tu nestačí nákup od dodávateľa. Myslíme si, že je spoluzodpovednosťou dodávateľskej firmy, aby poskytla kompletné riešenie, aby zakúpený produkt bol funkčný a prispieval k skrášleniu interiéru.

Naše odporúčanie z praxe:

  • banketová sukňa by mala byť na celú dĺžku stola

  • pri tomto type stola je možné použiť lišty na hranu stola, vyhnete sa klipom ktoré sú „viditeľné a nie estetické

  • na banketové sukne sú vhodné minimálne krčivé tkaniny

  • estetickou kombináciou je banketová sukňa s banketovým obrusom, previs 10cm pri ktorom vynikne riasenie a zakryje sa uchytenie

Wellness nonstop

Bonus pre klientov hotela Barcelo je wellness, ktoré je otvorené nonstop. Paráda. Prečo to nevyužiť aj v noci :).

Stretli ste sa s takouto možnosťou na Slovensku? Práve takéto špeciality ľudia vyhľadávajú, vedia za nich aj zaplatiť a dokonca radi.

Vymyslite si aj Vy niečo neobyčajné pre hostí, prečo si budú vyberať práve Vás.

Raňajky

ranajky_barcelo_brno

Raňajky a čašníci boli pripravení pre hostí, aby vyhoveli požiadavkám a sortiment výberu jedál bol pre každého.

V reštauračnej časti boli okná dekorované závesmi z dvoch tkanín, ako môžete vidieť na fotografii. Použité boli aj v miestnosti s teplým buffetom.

zaves_na_predelenie

Záves v reštauračnej časti, ktorým sa táto miestnosť v prípade potreby oddeľuje, bol ušitý jednostranne s bielou riasiacou páskou. Je to skôr na škodu, ak si všimnete aj nedokonalé drobnosti, v dokonalom estetickom prostredí.

Náš návrh:

Ak je potrebné záves používať obojstranne ideálnym riešením sú závesy na kolieskach, ktoré vyzerajú z prednej aj z rubovej strany rovnako. Druhou možnosťou je použitie transparentnej riasiacej pásky.

Nie je to o navýšení ceny. Cena je rovnaká, len spôsob prevedenia je vymyslený „dômyselne“.

Zhrnutie výnimočností Hotela Barcelo botique, Brno

– neobvyklé riešenie – spojenie historickej stavby s modernými prvkami

– hojnosť hotelovej izby

– kvalitné uteráky, osušky a župany

– nonstop wellnes pre hostí

– príjemné prostredie s príjemnou obsluhou

Prezentujte sa aj Vy svojou výnimočnosťou.

Úspešnú prípravu na jarné sviatky Vám prajeme.

 

V prípade, že potrebujete profesionálne poradenstvo ohľadom hotelových textílií, neváhajte nás kontaktovať aj hneď:

Ing. Olejník tel. kontekt: +421 907 793 503 e-mail: olejnik@ovitex.sk

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články