Obrusy do reštaurácie. Elegantné alebo jednoduché?

“Oblečenie stola” – Tablecloth – je doslovný anglický preklad. Krásne kopíruje ideu, ktorá sa s obrusmi a ich výberom spája.

V ošatení u ľudí sme oveľa viac zvyknutí premýšľať o farbách, kombináciách, materiáloch…. Predstavte si reštauráciu ako nádhernú dámu. Ako pôsobí na Vás dáma, keď má na sebe dlhú lesklú večernú róbu? Veľmi slávnostne, však?

Obrus v reštaurácii

Ako s dámou v róbe je to aj s reštauračným priestorom. Dojem celej reštaurácie je veľmi intenzívne spojený so spôsobom, akým je „oblečená“ a ako sú prestreté stoly.

Možnosti použitia alebo nepoužitia obrusov

  • Bez obrusov – strohé, jednoduché, žiadna údržba, žiadna investícia, vhodné pre kaviareň, bar
  • Na peknom stole  jednoduchá štóla – minimalistické, účelné – prijímená kaviareň, ľahké denné menu
  • Základný obrus – čistota, jednoduchosť… podľa vybraného materiálu buď denné, alebo sviatočné stolovanie.
  • Podkladový obrus so štólou – zvýšený komfort pre stolujúcich, prestieranie chráni podkladový obrus pred zašpinením, ešte k tomu sa možno hrať s kombináciou farieb a vzorov.
  • Naperón – môže byť malý alebo zakrývať trebárs celú stolovú dosku a mať rôzny previs. Obecne čím dlhší, tým elegantnejší. Čím kratší, tým vyzývavejší. Ako s dámskou sukňou!

 Inšpirácia pre vás: V jednej košickej reštaurácii som sa stretla s naperónom, ktorý mal rovnakú šírku ako stôl a previs až po zem. Ako som vchádzala, pôsobilo to na mňa tajomne, elegantne, výnimočne, intímne a nápadito…

Psychologický vplyv použitia obrusov na vašich klientov

Obrusy, štóly, prestierania, ich vzory, farby aj rozmery vyberajte podľa toho, ako chcete zapôsobiť, aký dojem vyvolať, ale aj podľa toho, aký je typ Vašej reštaurácie. Do akej kategórie sa radí, akú má atmosféru alebo akú novú atmosféru chcete vyčariť.

Ak máte kulinársku reštauráciu určite odporúčame klasické damaškové obrusy – respektíve obrusy s previsom tesne nad sedadlo stoličiek. Farebnosť voľte podľa ostatného interiéru a podľa toho, či potrebujete viac svetla alebo naopak stmaviť, prehĺbiť intimitu priestoru.

 

Kratšie obrusy s menším previsom sú praktickejšie, minimalistické a vhodné na denné používanie. Mohli by sme pokračovať ďalej…

 

Pozrite sa na vašu reštauráciu inými očami. Spýtajte sa kolegov či hostí, ako na nich interiér pôsobí. Či by ocenili? Viac svetla, intimity, originality? Možno budete prekvapení aké zaujímavé nápady Vám iní navrhnú.

Položte si tie správne otázky a nájdite si svoj vlastný štýl!

Ak máte záujem o cenovú ponuku na obrusy do vašej reštaurácie, zavolajte nám: 0918 245 704.

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články