Príručník na stole a jeho dekorovanie

Stolovania v reštauráciách počas osláv alebo sviatkov sú vždy iné. Prestierania by mali pôsobiť vábivo a k tomu slúžia rôzne doplnky. Či ide o svadobné stolovanie, vianočné, valentínske alebo o rodinné oslavy, danej témy sa je dobre držať. Dôrazným detailom môžu byť príručníky na stole a ich dekorovanie.

Návody na internete

 

Jednoduchá dekorácia prestierania, môže vytvoriť presne takú atmosféru, akú potrebujete. Dnes už je toľko spôsobov ako možno prestierať príručníky, stačí si len vybrať a vyskúšať. V „inernetovej dobe“ sa rýchlo dostanete k návodom, ako sa príručník dá poskladať. Dokonca sú dostupné jednoduché videá, ako postupovať krok za krokom.

vintage styl_prirucniky

Rôzne kombinácie dekorovania príručníkov

Nápadov ako kombinovať príručník, aby dotvoril celkové prestieranie, je nespočetné množstvo.

Môžete prestierať biele príručníky, ktoré poskladáte do nejakého tvaru.

Biely príručník obviažete farebnou stužkou a už je zmena na svete. Navyše môžete za stužku vložiť vetvičku alebo kvietok a opäť máte nový dizajn.

Príručníky na sviatky

Ďalšie formy ukladania príručníkov alebo obrúskov sa spájajú so sviatkami ako sú Vianoce, Silvester, Veľká Noc alebo Valentín. Skvelé príležitosti, kedy môžete okúzliť svojich hostí.

V tejto kapitole si dovolím rozdeliť príručníky na:

  • Vianočné príručníky
  • Veľkonočné príručníky
  • Valentínske príručníky
  • Farebné príručníky

vrtulka-prirucnik01

Pokiaľ pripravujete svadobné  alebo rodinné oslavy a hostiny, farebné príručníky môžu byť pre Vás tou správnou voľbou. Krásne biele obrusy, banketové sukne a biele návleky na stoličky oživia práve pestrofarebné príručníky a mašle na stoličky. Ide o textilné dekorácie, do ktorých investujete minimálne náklady a budú Vám slúžiť k mnohým akciám.

Veľkosť a tvar príručníkov

Prestieranie spájame s rôznymi udalosťami a v závislosti k nim sa určuje aj veľkosť, čiže rozmery obrúskov.

  • slávnostné a formálne stretnutia – veľké príručníky
  • forma samoobsluhy / buffet – stredné až veľké príručníky
  • neformálne večere – stredné príručníky
  • obedové prestieranie – menšie príručníky
  • čaj – malé príručníky
  • cocktails – veľmi malé obrúsky

Potrebujete biele príručníky, objednať si ich môžete aj hneď:

Ing. Stanislava Böhmerová, mobil: 0918 245 704, email: ovitex@ovitex.sk

Biele bavlnené príručníky dlhšie ako nové

Po všetkých týchto informáciách nezabudnime, že biele príručníky budú vyzerať dlhšie ako nové. Stačí správne ošetrovanie týchto textílií. Farebné príručníky zo 100% bavlny strácajú praním svoju farebnosť a tým klesá ich estetický vzhľad a aj atmosféra stolovania. Odporúčame preto vo farbe materiály s podielom polyesteru (napr. 50% bavlna 50% PES).

Štandardný rozmer príručníka

Určite máte prax a viete, že štandardné rozmery príručníkov sú 52*52cm alebo 50*50cm. Stretávame sa aj s tým, že klientom sa tento rozmer zdá byť veľký, ale už napríklad rozmer 40*40cm obmedzuje skladanie obrúska.

Pre každodenné stolovanie dávame na prvé miesto biele bavlené príručníky a zmenu pripravíte vždy novým uložením servítok. V nasledujúcich obrázkoch Vám ponúkame niekoľko inšpirácií.

skladanie prirucnikov

Ako ste na tom Vy? Využívate pri prestieraní stolov príručníky? Máte zaužívané spôsoby prestierania alebo ste vždy za novinky?

Ak máte špecialitky a chcete sa podeliť, napíšte nám do komentára pod článkom.

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články