Rímska roleta ako náhrada záclony alebo závesov

Kto sa ešte nestretol s rímskou roletou? Tieto textilné rolety sú hitom medzi okennými dekoráciami už niekoľko rokov. Niekedy je ťažké „odhovoriť“ fanúšikov od tohto tienenia okien, keď zistíme, že by nešlo o funkčné riešenie. Ale je mnoho prípadov, kde sú rímske rolety ako náhrada záclony alebo závesov, najlepšia varianta pri obliekaní Vašich okien.

rimske_rolety_na_okno

Kuchynské okno s rímskou roletou

Kuchyňa je miestom, kde na okná často inštalujeme práve rímske rolety. Inštalácia je možná do stropu, steny alebo na rám okna. Rímske rolety v kuchyni sú krásnym dekoračným prvkom a pomáhajú aj pri tienení.

Ich výhodou je tvar a forma. Pokiaľ je kuchynská linka namontovaná blízko rámu okna a nezmestí sa tam záves ani záclona, vtedy nastupuje variant s rímskou roletou.

Rímska roleta montovaná na ráme okna

V prípadoch, kedy je nábytok doslova „nalepený“ na okne, vtedy je výhodné inštalovať rolety bezinvazívnym spôsobom na rám okna.

Je to estetické riešenie, ak je prepojená kuchyňa s obývačkou, ktorú zdobia krásne závesy a tak vieme zopakovať textíliu aj na okne v kuchyni.

Možnosť by bola aj namontovať plissé rolety do vysklievacej lišty.

Pri menších oknách

Rímske rolety vhodne zdobia alebo plnia svoju funkciu na rozmerovo malých oknách, ako sú napríklad okná na chodbe, v kúpeľni, na toalete, v sklade a podobne.

Veľké rozmery okien

Rímske rolety je možné montovať aj na väčšie rozmery a dokonca aj na šikmé stropy. Už niekoľko krát sme riešili atypické okná s touto okennou dekoráciou.

Pri veľkých rozmeroch je fajn myslieť na následné ošetrovanie: pranie a žehlenie.

Diaľkové ovládanie na rímske rolety

 

Áno, veru tak. Už niekoľko rokov ponúkajú technológie elektrickú možnosť ovládania rímskych roliet. Zdrojom môžu byť batérie, solárne nabíjanie alebo priame zapojenie na elektrinu. Stlačíte len tlačítko a roleta sa vyroluje alebo zatiahne. Parádička, však?

Rímske rolety sa šijú nie len z dekoračných tkanín, ale môžu byť aj záclonové…

Ďalšou výhodou rímskych roliet je možnosť výberu tkanín na ich ušitie. Vedeli ste, že rolety sa šijú aj zo záclonových materiálov? V takom prípade máte náhradu za klasicky nariasenú záclonu na oknách, kde to priestorovo alebo funkčne vyrieši nie jeden problém.

Sú záclonové materiály, ktoré nie sú vhodné na šitie roliet, ale o tom Vás predajca vie informovať. Pri výbere metráže sa len na to opýtate.

Veľký výber rímskych roliet nájdete v e-shope Dekoria.sk…Niekoľko typov, desiatky tkanín na výber a k tomu detailné informácie , ako aj inštruktážne videá. Jednoduchá montáž a rýchle objednanie aj s dodaním priamo online.

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články