Rímske rolety do hotela a reštaurácie

Poznáte ten pocit ak Vám svieti pri raňajkách v hoteli či penzióne slnko do očí? Rovnako sa cítia aj vaši hostia. Novým praktickým trendom pri riešení tohto problému sa stali v poslednom období rímske rolety. Rímske rolety pôsobia v hoteli úhľadne a moderne no sú aj praktickým pomocníkom pri zatemnení resp. “zútulnení” reštaurácie či hotelového lobby alebo recepcie.

Radi sa s Vami podelíme o skúsenosti s našimi už s existujúcimi hotelovými zákazníkmi, ktorí použili doteraz netradičné spojenie hotel a rímska roleta.

Pozitíva rímskych roliet

  • Pôsobí reprezentačne /hotelová recepcia, lobby, vstupné hotelové priestory/
  • Vždy najnovší dizajn vďaka jednoduchej výmene tkaniny
  • Jednoduchá regulovateľnosť svetlosti priestoru /ľahko dosiahnuteľná zmena prieniku svetla/
  • Nastavenie výšky posunu vo vertikálnom smere /okno je zatienené a zároveň ponecháva viditeľným napr. vianočné dekorácie, kvety na parapete/
  • Vo vykurovacom období nebráni prieniku tepla z ohrievacieho telesa
  • V letnom období výrazne napomáha zabrániť prehrievaniu miestnosti
  • Vyhýba sa malým „nehodám“ s domácimi miláčikmi alebo deťmi
  • Výborná clona proti slnečnému žiareniu
  • Vhodná aj na bežné okná aj na veľké presklenné plochy /zimné záhrady a pod/
  • Ľahko sa udržiava
roleta a zaves na okne
Hotel Riverside , Aquacity Poprad

Vhodná dekorácia do hotelových vstupných hál, recepcií či reštaurácií ale aj do izieb pre zvýšenie komfortu Vašich hostí.

Keďže rímske rolety sa šijú aj z dekoračných tkanín s nepreberným množstvom motívov a v bohatej šírke farieb,  dekoráciu je možné inštalovať aj do moderných hotelových izieb , ale aj do  penziónov s nádychom vidieckeho štýlu tzv. “vintage”. Pri rímskych roletách vaša fantázia bude mať dvere otvorené :).

Ako je vidieť aj na fotografii je možné rímske rolety kombinovať i s klasickými závesmi, kde rímska roleta plní funkciu praktickosti k modernému štýlu a naopak závesy vytvárajú domácu atmosféru.

rimska_roleta_lobby_bar
Lobby bar hotela Patria na Štrbskom plese s rímskymi roletami

Nenáročná montáž i pre váš personál

Pri inštalácii rímskych roliet sa nepotrebujete obávať náročnosti,  inštalácia je veľmi jednoduchá. Montovanie jednej rolety vám zaberie cca 15min. Mechanizmus roliet má úchyty, ktoré sa montujú do steny alebo stropu. Podľa toho, ako si to daný priestor vyžaduje.

rolety_vo_wellness
Rímske rolety vo Wellness centre

Ak chcete ušetriť váš čas, využite naše služby montáže.

Inštalácia bez vŕtania

Ďalšia možnosť je uchytenie na rám okna, kde už potrebujeme len skrutkovač na úchyty v ráme. Tieto úchyty nepoškodia ani okenný rám a nenarušia ani izolačnú výplň. Počet úchytov sa určuje podľa šírky mechanizmu.

Upozornenie: pri tomto type uchytenia je nutné dbať na vzdialenosť medzi otváraným okenným krídlom a ostením aby nedošlo k poškodeniu mechanizmu na rolete.

Príklad inštalácie na okenný rám

Jak modnie udekorować świąteczny stol i okno na Boze Narodzenie. skandynawskie wzornictwo na zaslonach roletach, obrusach.

Bohatý výber kvalitných tkanín na vytvorenie atmosféry a zdôraznenia štýlu prevádzky

Máte s prevádzkou hotela veľa starostí a nemáte chuť si pridávať ďalšie?  Urobíme to za vás!

S riešeniami a výberom tkanín pre hotely, wellness centrá, penzióny či reštaurácie máme bohaté skúsenosti. Referencie si môžete pozrieť na našej stránke ovitexu.

Ak ste popri iných zručnostiach zdatný aj v dizajne ponúkneme vám bohaté možnosti pre realizáciu vašich plánov s vytvorením pohodovej atmosféry pre vašu prevádzku. K dispozícii je Vám naše štúdio tkanín v Poprade, v ktorom sme presvedčení, že nájdete dostatok inšpirácií.

 Záclonové rímske rolety v reštaurácií

Súkromie hostí bez zatemnenia

Rímske rolety sa šijú aj z materiálov, z ktorých sa šijú aj záclony a tak môžete vypustiť bežné záclony z hlavy. Výhodou je šetrenie spotreby materiálu a tým pádom zníženie nákladov na prevádzku. Výhoda: „Nižšie riziko poškodenia ako pri klasicky zavesených záclonách.“

Ľahké ovládanie

Mechanizmus ovládania je dvojaký a to: šnúrkový /vhodný pre ľahšie tkaniny/, kazetový ovládaný guličkovou retiazkou / vhodný pre ťažšie tkaniny/. Roletu je možné zastaviť v každej polohe v rozsahu mechanizmu. Možnosť ovládania je voliteľná na obidve strany.

Ak sú na jednom okne dve rolety, ovládanie sa dáva zvyčajne na vzdialenejšie strany , aby sa nedošlo k tomu, že medzi roletami budete mať šnúrku.

Možnosti ošetrenia

Okenná dekorácia akou sú rímske rolety, sa uchycujú na mechanizmus suchým zipsom. Ak budete chcieť tkaninu vyprať, jednoducho roletu odlepíte, vzadu odviažete šnúrky, vytiahnete tyčky rolety a ťažítko. Tkaninu z roliet odporúčame prať pri 30°C, aby nedošlo k poškodeniu materiálu.

FY0A9207

Zatemnenie konferenčných miestností 

Na úplné zatemnenie pri konferenciách pre riešenie s rímskymi roletami sa dajú použiť tzv. blackout tkaniny, ktoré ak majú presah min. 10cm po stranách, dokážu zatemniť hotelovú miestnosť so žiadúcim výsledkom.

Originálna hotelová dekorácia

Rímska roleta je vhodná pre hotely s modernejším štýlom kde nenaruší dizajn a zároveň zjemní jeho strohosť ale aj so správne zvolenou látkou sa hodí k vidieckemu štýlu. Na rozdiel od žalúzií, rímska roleta v interiéri na hostí pôsobí útulnejšie.

Bonusom tejto okennej dekorácie je možnosť kombinácie aj s ďalšími dekoráciami ako sú závesy, záclony a pod.

Rimska roleta recepcia
Rimska roleta recepcia hotel Riverside Poprad

Čo sa nám osvedčilo?

Ako sme v tomto článku viackrát spomenuli variáciou rímskych roliet a závesového materiálu sa dajú dosiahnuť veľmi efektné kombinácie. Podľa Vašej požiadavky na prienik svetla môžu byť rolety priehľadné, polopriehľadné alebo zatemňujúce.

Náš tip na záver

Život nás naučil vytvárať aj netradičné riešenia a jedno z nich je naša „falošná“ rímska roleta, ktorá je stabilná, nevyťahuje sa a slúži napr. len ako dekorácia alebo užitočne, ak chceme schovať nie práve vábivý pohľad z hotelového okna.

Falošná rímska roleta

Ak máte záujem o rímske rolety do vašich domácností, kontaktujte nás a dohodnite si s nami stretnutie.

 

Kontakt: Ing. Ivan Olejník, mobil: 0907 793 503, e mail: olejnik@ovitex.sk  www.ovitex.sk

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články