Rustikálne hotelové závesy na mieru

Keď plánujeme interiér pre našich klientov, často počujeme že chcú mať pekný, štýlový alebo originálny interiér aj vďaka textíliám, bez nadmernej starostlivosti. Ako by to šlo bez hotelových závesov na mieru?

A to je pre nás vždy výzvou, vymyslieť originálnu alebo jednoduchú koncepciu textilných dekorácií na mieru. Pri tom sa držať štýlu, ktorý má danú prevádzku charakterizovať a vybrať materiál, ktorý zvládne prevádzkové záťažové používanie.

Hotel, penzión alebo ubytovňa, ktorá má viac ako 5 izieb, už potrebuje zvažovať, kde si prácu vie zjednodušiť a tak ušetriť čas.

Ako sa vraví: ” Čas sú peniaze.”

Práve ušetrenie času je jednou z vecí, ktorú s hotelovými klientmi preberáme na stretnutiach. Okenné dekorácie majú vyzerať a reprezentovať izby, reštaurácie a recepcie, ale zároveň nemajú byť záťažou pre prevádzky, pre managerov a ďalších zamestnancov.

Jednoducho povedané potrebujeme spojiť estetické s účelovým a to je našim zlatým kľúčom.

Jednou z takých realizácií bol aj Hotel*** Svätojánsky kaštieľ.

Potrebovali sme vniesť do izieb hotela renesančný nádych aj pomocou okenných dekorácií.

rustikalny interier

Rustikálne hotelové závesy a ich jednoduché vešanie

Pri plánovaní realizácie v kaštieli, klient už mal svoje závesné systémy. Po príchode na miesto sme zistili, že ide o klasický interiér, kde si nájdu svoje miesto závesy s rustikálnym motívom.

Prehozy na postel

U klienta vždy zisťujeme:

  • funkčnosť závesov: majú byť zatemňujúce alebo budú slúžiť len ako dekorácia
  • potvrdíme si spoločne s klientom, aký štýl má charakterizovať prevádzku
  • pokiaľ klient nemá mechanizmy, vyberáme tú najlepšiu variantu pre daný priestor
  • zistiť potrebujeme aj stavebný materiál, s ktorým pri montovaní budeme pracovať
  • preveríme si možnosti dĺžky závesov: krátke alebo dlhé
  • závesy s úchytmi alebo bez úchytov
  • pri výbere látky už vieme, na čo všetko ju použijeme: na závesy, na dekoračné vankúše a aj na ušitie prehozov na posteľ a pod.

rustikalne hotelove zavesy

Našou úlohou bolo vymyslieť „štýlovú – bohatú“ dekoráciu s jednoduchým uchytením. Vymysleli sme skvelý spôsob ako to jednoducho spojiť.

Prepojili sme okenný volán so závesmi, aby sa okenná dekorácia dala inštalovať na jednu tyč. Klient tak nemusel kupovať nové mechanizmy (2 garniže).

Navyše sme odlíšili niektoré izby aj farebne. Využili sme kolekciu “rustikálnych tkanín” v troch odtieňoch: zeleno-zlatej, bordovo-zlatej a hnedo-zlatej.

Tieto farby, tmavé odtiene dekorované zlatými vzormi poznáme práve z obdobia renesancie. Pomenovania týchto farieb sú rôzne: kráľovské, honosné a lesklé farby.

Čerešničkou na torte sú zlaté, lesklé, textilné dekorácie (volán a úchyty na závesy), ktoré ladia so vzorom na tkanine.

Hotel je novozrekonštruovaný kaštieľ zo 17. storočia a tú dobu a atmosféru sme potrebovali dostať do priestorov celej stavby. Pôvodne to bolo šľachtické sídlo a taktiež sa tam musia cítiť hostia – zámer bol jasný.

K celkovému dizajnu rustikálnych závesov a štýlu celej izby dopomohli už namontované čierne garniže s ozdobnými koncovkami a kované lampy. To sú detaily, ktoré klienti milujú a vedia ich aj ohodnotiť.

volan s rustikalnym zavesom

Celý nábytok z tmavého masívneho dreva s kovanými doplnkami nám hrali do karát. Tmavé honosné farby so zlatým rastlinným motívom, typické pre renesančný objekt môžete vidieť aj na kobercoch.

Štýlom šitia okennej dekorácie, dokážeme docieliť objemnejší a honosnejší vzhľad interiéru. A tento “trik” sme využili pri vyhotovení okenných volánov, bez ktorých by hotelové závesy nepôsobili rustikálne a starodávne.

Výsledok môžete vidieť na fotografiách priložených v článku.

O tom je šitie hotelových závesov na mieru. Spoznať klienta a jeho prevádzku a navrhnúť produkt na mieru, vďaka ktorému sa aj klienti budú cítiť príjemnejšie a stúpnu vám recenzie a hodnotenia z ich strany.

pebne riasenie hoteloveho zavesu

Nápad ako ušetriť čas = zisk pre prevádzkovateľa

Novým spôsobom vešania závesov klient ušetrí čas a jednoduchým navliekaním dekorácie na garnižovú tyč aj na pracnosti pri opakovanom praní.

Rustikálne závesy sa dajú oddeliť od okenného volánu a jednoducho vyžehliť. Tkanina použitá v interiéri je 100% polyester a teda zabezpečuje minimálnu krčivosť.

Bohatý vzor, podklad so štruktúrou, obšitie lemovkou + pevné našitie riasenia, dekoráciu pozdvihli. Spôsobom naprojektovania, šitia a dekorovania sme splnili všetky zadané požiadavky.

Vytvorili sme tak bohatú a krásnu okennú dekoráciu, vďaka ktorej priestory dostali iný rozmer a bonusom k tomu je jednoduchá údržba.

Hľadáte viac informácií o hotelovom textile? Pozrite sa na článok: Hotelový textil na mieru.

Čo na to poviete? Máte tiež prevádzku a potrebujete navrhnúť nový dizajn pomocou dekoračných textílií? Neváhajte nás kontaktovať a dohodnúť si s nami osobné stretnutie. Najbližšie sa vidíme u vás.

Kontakt na osobné stretnutie ohľadom ponuky, zamerania a poradenstva s výberom tkanín je na Ing. Olejníka: 0907 793 503 alebo e-mail: olejnik@ovitex.sk.

Nie ste prevádzkovateľ, ale chcete mať rustikálne závesy u vás doma? Pozrite si pestrú ponuke e-shopu: http://www.dekoria.sk/offer/product/18/0/is.

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články