Tajomstvo najlepších a najúspešnejších hotelov

Ponúkam inšpiráciu …ako vyvolať vo Vašich hosťoch skvelý prvý dojem…ako práve Váš hotel získa v očiach zákazníka certifikát “Môj druhý domov” …ako si klienti zaručene spomenú na príjemnú izbu a opäť sa s radosťou kedykoľvek vrátia…ako spôsobiť to, že hostia vďačne šíria dobré meno Vášho hotela a dávajú naň odporúčania svojim známym… Tajomstvo najlepších a najúspešnejších hotelov sa skrýva v tomto článku.

Klienti hodnotia ubytovacie zariadenie veľmi citlivo a za svoje peniaze chcú mať čo najviac komfortu a estetických zážitkov. Lahodí im rozmaznávanie, hojnosť a originalita. Ako to dosiahnuť čo najrýchlejšie a s minimálnou investíciou?

3 tipy ako spojiť útulnosť a luxus

1. TIP. Iné, neobvyklé prestieranie paplónov

Učím sa od najlepších. Sledujem a čítam stránky hotelov s najlepšími recenziami. Určite viete aké je dnes dôležité odlíšiť sa, vytvoriť z detailov jedinečný štýl, vlastnú značku.

Skúmali ste, ako prestierajú tie najlepšie hotely? Pri ustielaní dvojlôžka sa paplóny prestrú cez celú posteľ. Pôsobia tak elegantnejšie, objemnejšie a krajšie. Vďaka tomu vyzerá celá posteľ celistvejšie a omnoho lepšie vynikne dekoračný šál alebo ozdobná deka. U dekoračných šálov platí, že čím dlhší, tým honosnejší. A napríklad, už len uloženie paplóna o trochu „inak“ vytvorí inú atmosféru… a stačí na to pár minút.

hotelovy textil Ovitex s.r.o.
Hotelová izba

Nájdite si svoj spôsob prestierania lôžka. Pozor! Vyhnite sa medzere medzi manželskými posteľami.

Skúste prestrieť paplón na Vašich izbách inak…po novom…

Inšpirujte sa atmosférou hotela Zelená Lagúna****, Domaša. Vidíte ako elegantne pôsobí dlhý celistvý prehoz/denná deka? Akú hojnosť a pohodlie sľubujú rozmanité vankúšiky? Každý drobný detail pre klienta zvyšuje hodnotenie Vašich hostí.

Názorný príklad ako to vyzerá ak sa prestrú periny štandardne a ako to môže vyzerať lepšie:

hotelova_postel

2. TIP. Dekorovanie postelí ozdobnými vankúšikmi

Odporúčam viacero dekoračných vankúšikov, vždy podľa Vašich možností a celkového štýlu. Zabudnite na neforemný „tradičný“ rozmer 40*40 cm. Jasným trendom sú rôzne rozmery obdĺžnikov.

hotelovy_apartman

Napríklad, rozmer 35*45 cm vyzerá „drahšie“ a elegantnejšie. Najpôsobivejší efekt dosiahnete kombináciou viacerých rozmerov, vzorov a farieb. Dobrým naaranžovaním vankúšikov vytvoríte lákavý dojem hojnosti, bohatstva, pohodlia a inšpiratívnej atmosféry. Zaujmete mnohé zmysly návštevníka, lebo interiér tak pôsobí príťažlivo a kreatívne.

Dekoračný vankúšik je vkusným a praktickým drobným doplnkom. Okrem toho, že vytvára prvý dojem pri vstupe do izby, hosť ocení, keď si ho môže dať pod hlavou pri čítaní alebo pri pozeraní televízie z postele.

Poznáte ľudí, ktorí majú problém zaspať bez malého vankúšika pod hlavou? Jedným z nich je aj môj manžel, ktorý si nosí vankúšik so sebou. Dovolím si povedať, že drvivá väčšina hostí v posteli číta, prípadne sleduje TV. Oceňujú možnosť vyformovať si vankúš tak, ako im je to čo najpohodlnejšie. Ideálne to dosiahnu s malým vankúšikom. Najlepšie sú tie, ktoré je možné bežne vyprať a voňajú čistotou.

Malým vankúšikom s obliečkou z posteľnej tkaniny zvýšite pohodlie pri spánku, pri relaxe a zaručene zaujmete.

3. TIP. Vankúš ako placka, paplón tenký ako deka

Aký máte pocit, keď si líhate do takejto postele? Čo Vám príde na myseľ? A čo na to Vaše telo?

Uvedomujem si, že rozpočty mnohých zariadení sú napäté. Každý deň premýšľame, ktorá investícia je najdôležitejšia a najprínosnejšia. Kvalitný paplón a vankúš je pre hotelových hostí základnou požiadavkou.

Paperove periny

Ako to čo najprijateľnejšie riešiť? Áno, polyesterové paplóny a vankúše časom strácajú svoj objem. Aj v lepších hoteloch sa ako klientka stretávam s paplónmi a vankúšmi, ktorým už skončila „životnosť“. Čím viac ich periete, tým sú nižšie, menej hrejivé a zmenšuje sa ich funkčnosť. Pritom kvalitný vankúšhrejivý paplón je jedným zo základných očakávaní každého hotelového klienta.

Odporúčam rozumné riešenie – polyesterové vankúše so zipsom, ktorých výplň sa môže dopĺňať podľa aktuálneho vzhľadu (opotrebovania – zľahnutia). Po celú dobu životnosti budú vankúše vyzerať esteticky a dobre plniť svoju úlohu.

Exkluzívnejšou alternatívou sú moderné pierkové vankúše, ktoré nestrácajú pri praní svoj objem. Práve naopak, novodobé perie svoj objem zväčšuje pri sušení v sušičke. Tie najlepšie európske hotely ponúkajú práve pierkové paplóny a vankúše ako známku najvyššej kvality.

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články