Už ste sa hrali v práci? My áno

Práca, zamestnanie? Alebo hobby? Myslím, že harmónia. To je to čo máme cítiť, aby sme boli naplnení. Potrebujeme cítiť pohodu v sebe, aby sme mohli využívať svoje silné stánky, talenty a rozdávať úsmev. Možno nechodíte do práce, ktorá je tým pravým poslaním pre Vás, ale môžete v nej zo seba dať to naj. Ako ste na tom Vy? Máte len prácu, kam musíte chodiť a vôbec Vás to nebaví, či ste na druhej strane? Na tej, kde dni idú v radosti a neriešite, či je pondelok alebo „piatoček“.

Ovitexáci sa hrali v práci

„Hranie s Peťom Živým je pre firmy, ktoré chcú rozvíjať zdravé a otvorené medziľudské vzťahy a mať posilnených zamestnancov, ktorí využívajú svoj plný potenciál“, píše Kamila.

Máme za sebou už niekoľko stretnutí s Peťom Živým, úžasným mužom, ktorý v sebe nezabil svojho hravého chlapca. Ďakujeme za neho a za možnosť objavovať v sebe detskú radosť. Pri hraní sa s Peťom Živým nachádzame nové pohľady na naše pracovné činnosti, postupy a spolupráce v tíme. Ešte, že nám Kamilka Olejníková dovolila takéto vzdelávanie v práci. Viete si predstaviť, že sa so „šéfovcami“ hráte, naháňate a testujete si obojstranne dôveru?

hry_so_zivym

Spolu v balóne

Ej veru, to bol zážitok…

V práci nás vie vždy prekvapiť naša pani konateľka. A naposledy nám venovala krásny bonus ako dar – let balónom. Takmer celý tím sme mali zážitok na celý život a tešili sme sa, že sa k nám pridal aj Peťo Živý. Kamilka má schopnosť vidieť veci z iného uhla pohľadu, čo prináša firme rast. Záleží jej na nás a jej individuálna pozornosť pre každého je nesmierne veľká vec.

let_balonom_ovitex

Ponúka možnosti aj osobnostného rastu a tak otvára dvere „slobodnej firme“. Veď si vezmite…Let balónom? Počas pracovného dňa?

ovitex_pp

Dopriať si v živote zastavenie, prehodnotenie a doslova nadhľad je liečivé. Let balónom je jeden zo vzácnych okamihov, kedy sa na hodinu všetko zostrí a Vy sa môžete pozrieť na svet z novej perspektívy. Tak sme si to dopriali… Kolektív Ovitexákov a náš firemný priateľ Peťo. Dopriať si výnimočný zážitok s výnimočnými ľuďmi je to, čo spája naše srdia a prehlbuje vzťahy. Vďaka skutočným profesionálom ako Matej Hruštinec sme zažili bezpečný let medzi Popradom a Gerlachovom. Medzi zemou a nebom. Medzi našimi každodennými radosťami a starosťami.

www.balonom.sk

Čomu sa venuje Peťo Živý

Sám píše na svojom webe: „ČOSI O MNE : Už 20 rokov sa venujem štúdiu alternatívnych foriem pedagogiky. Jednou z mojich hlavných oblastí záujmu je humanisticko-holistická pedagogika, ktorá pestuje a chráni v dieťati jeho sebaspojenie, rozvíja jeho vnútorný potenciál, buduje v ňom skutočný záujem o okolitý SVET.“

peto_zivy_sady

Nájdete o ňom viac na: zivysvet.com

Ako Peter Živý spolupracuje s firmami?

Pre firmy ponúka workshop: „Hravci v práci“. Ak Vám vo firme záleží na zdravých a medziľudských vzťahoch, tak čas strávený s Peťom Živým je ako sa vraví “na nezaplatenie“. Jeho externý pohľad na Vaše pracovisko, zamestnancov, či pracovné postupy a pravidlá, vie otvoriť ďalšie hĺbky a neprebádané miesta. Peťo sa pozerá srdcom a jeho pokoj a uvoľnenie vytvára nádherný podporný priestor a Vy ani neviete ako vo Vás spustí nové procesy. Pokiaľ sa tomu otvoríte. Na druhej strane, nemôžme očakávať, že za nás spraví „našu prácu“.

A čo po hraní sa s Peťom Živým  vravia u nás v Ovitexe?

„Keď som prvý krát videla Peťa, tak som ostala v úžase. Jeho vyjadrovanie, zanietenie a výraz…Wow. Energia bez zaváhania, využívanie potenciálu na 100%. Vtiahnutie do deja bez toho, aby ste sa začali nudiť. Poviete si: “To je čarovná bytosť” 🙂 Mňa očaril a som vďačná, že som mohla spoznať tak skvelého človeka. Teším sa na ďalšie stretnutie s ním.” Dáška

„Takéto “hranie” som poznal do prvého stretnutia s Peťom len z internetu. Koordinačné cvičenia, vzájomné pochopenie sa, hlavne kopa zábavy a spoločne strávený čas so všetkými kolegami z firmy….Vždy sa na Peťa a ďalší bláznivý deň s kolegami veľmi tešíme.” Michal

„S Peťom Živým som na malú chvíľku zažila opäť čistú detskú radosť a bezstarostnosť.” Renátka

„Vždy sa pri jeho hrách zabavím a viac spoznám aj kolegov z inej stránky :-)”: priznal Robo

peto_zivy

Vlaďka píše: ” Odrazu som objavila v sebe niečo, čo ma príjemne prekvapilo. A čas strávený s Peťom mi ukázal aj iný pohľad na kolegov :)”

Stanka sa s nami podelila o svoje pocity: “čistá hlava s plným sústredením na hru, radosť a bezprostredný smiech dieťaťa, červené líčka zo zápalu hry a nádherné chvíle v čistom dianí bez vplyvu okolitého sveta.”

Braňo: „…pri stretnutí s Peťom nepotrebuješ myslieť, len sa intuitívne nechať viesť a výsledkom bude príjemný pocit zo svojho “len bytia”.”

„Je to pre mňa sviatok vidieť kolegov s detskými iskrami v očiach, zažiť deň plný smiechu a prehĺbenie vzťahov, na ktorých stojí a padá každé podnikanie. Zažila som mnohé uvedomenia ako sa v hĺbke človeka rodia nové procesy, ako ponáhľanie nemá význam, ako našu firmu vidia klienti a čo im vlastne prinášame my. Hravosť presvetľuje ťažké a nepochopené procesy z nedoriešených momentov. Pri firemných hrách zažívam sviežu vlnu energie na ďalšiu cestu slobodného podnikania, ktoré je mojim zhmotňujúcim sa snom o zdravom svete. Peťo VĎAKA“ Kamila

„Vždy sa cítim inšpirovaný Živým človekom, vnútorne pokojnejší, ale aj hravejší a povznesený”, zdieľa s nami Ivan.

Šli by ste sa aj Vy hrať s Peťom?

Možno si vravíte, že u Vás v práci na také niečo nie je priestor. Hrať sa? Verte nám, že ide o viac ako len o hru. Doprajte si čas zastaviť sa a objaviť niečo nové. S Peťom je možné objavovať v sebe niečo iné a neskôr to použiť ďalej v živote. Samozrejme ide aj o investíciu, no vráti sa Vám väčšia hodnota

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články