Vianočné dekorácie pre Hotel

Aby bolo cítiť vianočnú atmosféru z hotela, kde si hostia chcú vychutnať najkrajšie sviatky v roku, môžu pomôcť práve vianočné dekorácie. Aké dekorácie pre hotel vybrať? Kde ich kúpiť alebo si ich aj vyrobiť?

Máte už nejaké typy alebo sa ešte potrebujete inšpirovať?

Alebo každý rok používate starú vianočnú výzdobu?

Na začiatok sa môžeme inšpirovať dekoráciami, ktoré nie sú náročné pre Vašu peňaženku, ale je potrebné pridať ruku k dielu ako sa vraví.

Pár inšpirácií, čo môžete vyrobiť

Inšpirácii nie je nikdy dosť a preto sme sa rozhodli napísať aj tento článok o vianočných dekoráciách pre hotel. Vy už iete, čo si môžete dovoliť k Vášmu dizajnu a tu možno nájdete nové nápady.

dekoracne kornutky

  1. Kornútky oblepené potlačeným papierom s motívom starého papiera s notami.

Šikovná a milá dekorácia, ktorú môžete použiť na ozdobenie recepcie alebo pri krbe. Dekoračné kornútky môžete použiť aj pri sviatočnom prestieraní.

drevene menovky

  1. Drevené kolieska s vypaľovaným nápisom k Vianočnej tématike

Darček, suvenír pre hostí: drevené kolieska s ich menami, alebo tam môže byť nápis: Veselé Vianoce. Finančne nenáročná položka, ktorá môže zarezonovať v spomienkach Vaších hostí a prilákať ich aj na ďalší rok. Všetci vieme, že o nie je tak jednoduché. V prvom rade nezabúdajme na služby pre hostí.

vianocne prestieranie

  1. Malý darček na večeru

Troška kreativity a vianočné prestieranie je dokonalé. Koho nepoteší darček? Odpoveď je jasná, každý z nás je rád a dar vyčarí úsmev na tvári. Pri prestieraní sviatočnej večere môžete okrem predjedla ponúknuť na tanieri darček. Čo v ňom klient nájde, to je už na Vás.

Pri prevádzkových povinnostiach máte určite toho dosť, ale niekedy práve malé detaily spravia veľké veci a vytvoria prostredie, kde sa ľudia radi vrátia.

Neostávajte len pri vianočných guliach, svetielkach  a ihličí…

Prezradíme Vám pár ďalších typov, ako vytvoriť príjemnú atmosféru Vianoc aj bez klasických dekorácií.

Nikde predsa nie je napísané, že bez vianočných gulí, Vianoce nebudú. Ide o viac. Však?

Vône lákajú a aromaterapia už nie je nový pojem

Pojem aromaterapia sa v hotelierstve objaviluž niekoľko rokov do zadu. Vône pracujú s ľudskou psychikou, čo je dokázané, preto to využite vo Váš prospech.

Využitie aromaterapie počas Vianoc

Práve počas Vianoc a sviatkov, kedy sa u Vás snažíte vytvoriť príjemnú sviatočnú atmosféru pre hostí, využívajte čaro aromaterapie. Investícia do esenciálnych olejov a silíc nie je vysoká.

Forma arometerpaie sa nemusí využívať len v Spa, Wellness a pri masážach.

Vonné oleje môžete použiť aj pri vstupe alebo na recepcii. V ďalších miestnostiach, aj na izbách.

Vianoce nám pripomínajú vône pomaranča a mandarínky, škorice, klinčeka, ihličia. Ide naozaj o zanedbateľnú položku, ktorá má ale veľkú silu.

Híčkajte si svojich klientov a oni sa Vám za to radi odvďačia.

Ako na to? Pomôže difuzér

Najlepšie pre Vás pri aromaterapii je využívanie difúzera, ktorý rozprašuje oleje do prostredia v správnych dávkach.

Rozptýlené esenciálne oleje redukujú množstvo chemikálií a kovov zo vzduchu a tiež pomáhajú vytvárať väčšiu duchovnú, fyzickú a emocionálnu harmóniu.

V skratke o difuzéry: “Elegantný vzhľad, správne časovanie a dobrý výber vôní!”

difuzer na esencialne oleje

Ako pracovať pri difúzovaní?

 – difuzéry môžu bežať bez prestávky, pokiaľ nedôjde olej

– najintenzívnejšie je to, ak ich púšťame na 15 minút počas hodiny

– je dobre si teda kúpiť difuzér aj s časovačom, ktorý si viete jednoducho nastaviť

– difúzovanie pomáha vyčistiť prostredie

– správny výber esenciálnych olejov, podľa toho, čo potrebujete docieliť

– nájsť miesto, kde ho umiestniť

Viac informácií o správnom dávkovaní a používaní difuzéra nájdete na stránke:

https://esencialneoleje.sk/navod-ako-difuzovat-rozptylovat-esencialne-oleje/

Plus nájdete tu aj recepty na kombináciu esenciálnych olejov.

Cena difuzéra

Cena difuzéra sa pohybuje od cca 60 eur – 200 eur a viac. Ponuku týchto rozprašovačov si môžete pozrieť napríklad na stránke aromatherapy.sk.

http://www.aromatherapy.sk/kategoria-difuzery/

Teraz sme si ujasnili, že vianočné dekorácie pre hotel môžu mať úplne inú formu ako krásne sviatočné doplnky, klasické svietniky či podobu vianočného stromčeka. Aj v tomto prípade môžete byť tvoriví a výnimoční.

Vôňa dreva…

vona dreva v interieri

Keď sme už spomínali vonné oleje, čo vravíte na vôňu dreva? Príjemná vôňa čerstvého dreva nie len pri krbe alebo piecke pripomína teplo, pohodlie príjemné pocity. V jednom hotely som sa stretla s využitím narezaného dreva vo vstupe. Pekne poukladané klátiky po stranách do určitej výšky. V momente ako som vstúpila dnu, príjemná vôňa prebudila moje zmysly.

Čo na to poviete?

Farby a odtiene vianočných dekorácií

V neposlednom rade, nezabúdajme na farby. Ďalším naším zmyslom je zrak. A aké farby nám evokujú Vianoce? V akých odtieňoch hľadať vianočné dekorácie?

Tu je potrebné zvážiť, čo Vám dovolí Váš interiérový dizajn. Nie je dobré proti nemu bojovať alebo ho doslova pokaziť nevhodným výberom doplnkov a farebnosťou.

Veď to poznáme, niekedy je menej viac. A farby Vianoc sú: tmavo zelená, červená, bordová, zlatá aj strieborná, no nevylučujem ani bielu a smotanovú.

Náš typ vianočnej dekorácie:

Dekoračné vankúš s mašľami na posteli a lístoček na nich s textom: „Šťastné a Veselé sny.“

V týchto prípadoch ide o maličkosti, ale práve tie zarezonujú v spomienkach hostí na Váš hotel a oni sa vrátia a ešte Vám aj s radosťou napíšu krásnu referenciu. Len si o ňu nezabudnite požiadať. Dokonca Vás budú odporúčať aj svojim známym.

Na záver inšpirácie vianočného dekorovania zo zahraničia

Máme pre Vás 3 inšpirácie zo zahraničia, kde vianočné dekorácie pre hotel sú jedným s lákadiel aj na bookingu.

vianocny strom ako dekoracia

Obr. 01 Vianočný stromček v luxusnom hotely Boscolo, Budapest

Luxusný hotel s až extravagantným stromčekom láka určite väčšie publikum hostí. Kto by sa naň nešiel pozrieť. Čo poviete? Tu si môžeme všimnúť, že dekorácie vianočného stromčeka korešponduje s interiérom. Viete si predstaviť, že by tu stál klasický zelený strom s červenými vianočnými guľami?  Určite nie.

klasicka vianocna dekoracia

Obr. 02 vianočné dekorácie zo stránky GUOMAN Hotels

Klasická vianočná dekorácia v obvyklej farebnosti evokuje na pohľad domáce prostredie. Zelené ihličie, červené kvety, bobuľky a zlaté dekorácie nie sú síce moderné, ale plnia svoj účel. Príjemnú, až domácku atmosféru cítiť už len z detailu na tejto fotografii.

vianocna inspiracia pre hotel

Obr. 03 slávnostné prestieranie – Hotel Imperial Wien

Slávnostne prestretý stôl na Vianoce v Hotely Imperial Wien. Opäť farby: zelená, zlatá, červená a tento krát aj biela. Sviečky v sklenených pohárových svietnikoch sú ďalšou vianočnou dekoráciou, ktorá dotvára celkový dizajn vianočného prestierania v hoteli.

Hľadajme inšpiráciu v Slovenských tradíciách

Spomínané inšpirácie sú veľkolepé a myslím, že typické pre luxusné, špičkové hotely za hranicami. Nemyslím si, že by Slovensko malo ísť takouto cestou.

Verím, že naše tradície majú svoje čaro a dá sa vymyslieť ako zapôsobiť na hostí veľkolepo, ale hlabne po slovensky 🙂 Prezentujme krásu našich tradícií aj zahraničným hosťom.

Hľadajme inšpirácie v našej kultúre a odpropagujme to po novom aj počas najkrajších sviatkov v roku.

Šťastné a Veselé Vianoce praje Ovitex…

 

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články