Vianočné obrusy pre hotel

Zimné sviatky sa blížia a mnohí už dávno pracujeme na tom, aby sme sa na ne pripravili. Potrebujeme spracovať tému Vianoc, Nového roka a voľných zimných dní. Počas decembrových a januárových dní niektorí z nás oddychujú a iní naopak majú najviac práce. Hotely, reštaurácie a mnoho ďalších sa v zime ako sa vraví, ani nezastavia. Okrem dekorovania, je potrebné pripraviť prevádzku tak, aby všetko fungovalo a hostia mali, čo vyžadujú. A tak sa dnes budeme venovať téme vianočné obrusy pre hotel počas zimy a sviatkov.

Vianočné obrusy pre hotel nepotrebujete

leskle obrusy na stol

Hotel je iný priestor ako naše domácnosti a preto aj prestieranie má mať iný “look”. Počas zimných sviatkov obrusy pre hotel hľadáte ako vianočné obrusy? Myslíte si, že obrusy s vianočnou tematikou potrebujete na prilákanie Vašich hostí? Vy potrebujete obrusy, ktoré ladia s interiérom, majú sviatočný nádych a ich údržba pre Váš personál nezaberie veľa času.

A čo znamená, že obrusy majú sviatočný nádych?

Ak premýšľate ako sviatočne prestierať a aké obrusy si objednať, poradíme Vám pár možností.

– Obrusy s leskom: takýto výber je skvelou voľbou, aby ste nemuseli nakupovať obrusy pre každú príležitosť. Lesklý biely alebo maslový obrus je základ, ktorý využijete počas celého roka. Jednoducho len vymeníte dekorácie, alebo cez stred stola použijete úzku štólu, ktorá dotvorí atmosféru daného stolovania. Krásna lesklá štóla červenej, zlatej alebo inej sviatočnej farby v sekunde zemní Vaše štandardné stolovanie.

vianocne obrusy s leskom

Úzka štóla na stôl

stola na stol

Nadčasové káro: káro nemusí byť len pre drevenice a chaty. Elegantné kárované štóly, prestierania, alebo servítky vnesú sviatočnú náladu aj do klasicky zariadeného interiéru. Stačí káro správne použiť a originálne prestieranie je na svete.

vianocne karovane obrusy

Obrázok z ponuky e-shopu www.dekoria.sk.

Farebné lesklé obrusy s jemným vzorom: dekorujte napríklad aj stoly, ktoré počas celého roka nezakrývate. Obrus v malom rozmere s leskom, dekorovaný v strede stola, prinesie pozitívnu zmenu hneď. Z takýchto tkanín sú krásne obrusy aj vo veľkých rozmeroch.

leskle vianocne obrusy

A že banketové sukne nemusia byť len biele, to si ešte povieme nižšie v článku. Ale pred tým, ešte pár dôležitých informácií.

Obrusy nie len na jednu sezónu

damaskovy obrus

Kto povedal, že by ste si mali dekorácie a textílie meniť každý rok? Pokiaľ ste si navrhli zimnú výzdobu, ktorá mala už úspech, zmena nie je nutná. Aj hostia si radi zvykajú na dobré a tak z toho môžete ťažiť aj v ďalšom roku. Aby ste textílie mohli využiť na viacero sezón, mali by byť kvalitné a ich údržba správna. Obrusy môžu vyzerať ako nové aj po niekoľkých rokoch.

Aké obrusy sa Vám vracajú z práčovne?

obrus bordovy leskly

Mám na Vás otázku: Kontrolujete si Vaše obrusy, keď prídu z práčovne? Máte zabezpečené, že údržba o textílie je správna? V takom prípade viete ovplyvniť ich životnosť. Skúste si dať na to pozor, aspoň na začiatku spolupráce s práčovňami a hlavne pri nových textilných dekoráciách. O správnom ošetrovaní by Vás mal informovať dodávateľ.

Funkcie aké plnia obrusy aj počas zimných sviatkov:

 1. majú dotvárať dizajn v priestore
 2. mali by lákať hostí k pohosteniu
 3. môžu mať funkciu ochrany stola
 4. alebo majú práve za účelom ochrániť hostí “pred zašpinením”
 5. niekedy zakrývajú menšie nedostatky, ktoré hostia nemusia vidieť

okruhly obrus na stol

Obrusy na stôl počas zimných dní

Na prvom mieste je vzhľad reštaurácie alebo miestnosti, kde ideme vyberať obrus. Celkový dizajn interiéru nás nemusí pustiť do niektorých možností. Ak ide o exkluzívnu reštauráciu, aj obrusy by mali byť “exkluzívne”.

Napriek tomu, že nás láka vyberať si dekorácie na zimné sviatky s motívom Vianoc, nezabúdajme na to, že hostia pri stoloch nebudú sedieť len počas Štedrého večera. Príjemné a lákavé stolovanie by malo pôsobiť na hostí niekoľko dní. Ak je na to priestor, pre hostí, ktorí sú u Vás aj týždeň nie je zlé niečo obmeniť. Nemyslím práve obrusy, ale možno len nejaký detail pri stolovaní.

Viac z ponuky našich obrusov si môžete pozrieť v galérii Reštaurácie a svadobné sály.

Kde v hoteli Vás môžu reprezentovať obrusy?

 • obrusy v reštaurácii
 • obrusy na recepcii
 • banketové sukne na recepcii
 • banketové sukne na bufetových stoloch
 • party obrusy  alebo banketové sukne na stand by stôl

sukne na stand by stoly

Ak potrebujete obrusy alebo banketové sukne na mieru kontaktujte nás:

Ing. Ivan Olejník, mobil: 0907 793 503, email: olejnik@ovitex.sk

Farba obrusov a banketových sukní

farebne obrusy

Farba obrusov by mala ladiť s prostredím alebo ho minimálne dopĺňať. Poznáme interiéry, kde sa môžu použiť len biele obrusy a banketové sukne, ale na druhej strane sú recepcie, reštaurácie alebo lobby bary, kde je nutné ísť do farby. Nechajte si od poradiť aj od profesionálov.

Farby obrusov v hoteloch počas zimných sviatkov sú rôznorodé: biele, smotanové, tmavo fialové, bordové, tmavo zelené ako aj zlaté či strieborné. Pri sviatočnom stolovaní kombinujte farby ako aj tvary obrusov. Tvorivosti sa medze nekladú.

Banketové sukne nemusia byť len biele

zlata banketova sukna

Novinka nie je ani to, že banketová sukňa nemusí byť biela. Banketová sukňa Vás bude reprezentovať len v tom prípade, že sa ušije z kvalitného materiálu, v presných rozmeroch a správne sa inštaluje. Banketová sukňa má byť vábivá.

Súhrn informácii pre Vás k obrusom na zimnú sezónu:

 1. Obrusy majú ladiť s interiérom, kde sú umiestnené.
 2. Obrusy a banketové sukne Vás majú reprezentovať.
 3. Ošetrujte obrusy tak, aby ste im predĺžili životnosť.
 4. Kontrola obrusov privezených z práčovne, by mala byť pre Vás dôležitá.
 5. Kupujte kvalitné obrusy, ktoré využijete častejšie, ako len na jednu sezónu.

Prajem Vám vážení čitatelia, ak patríte práve medzi tých pracujúcich počas zimných sviatkov, nech sa Vám sezóna vydarí a máte úsmev na perách.

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články