Vyskúšajte ten rozdiel na vlastnej koži – produkty z peria

1 komentár

Neodmysliteľným prvkom hotelovej izby sú bezpochyby vankúše, prikrývky a paplóny ako aj rôznorodé dekoračné vankúšiky. Prioritou každého prevádzkovateľa hotelových služieb je poskytnúť svojim hosťom plnohodnotný spánok a komfort, preto veľkú pozornosť treba venovať dôslednému výberu a správnej údržbe hotelových produktov.

Veľké zastúpenie majú v hotelových izbách syntetické vankúše a paplóny, avšak aktuálne trendy smerujú k prírodným a predovšetkým ekologickejším alternatívam.

Periny a vankúše z peria

Perie a jeho návrat do spální

Fanúšikovia prírodných materiálov si aj tentokrát môžu prísť na svoje, keďže vankúše a paplóny z peria opäť zavítali do spální. Tentokrát v novom šate a s lepšími funkčnými vlastnosťami.

Dnešné perie je ľahké, vzdušné, teplé a reguluje pocit vlhkosti. Oproti polyesterovým vankúšom majú produkty z peria výrazne dlhšiu životnosť a sú zdravotne absolútne nezávadné, vhodné dokonca aj pre alergikov.

V súčasných podmienkach prechádza perie komplexným technologickým procesom spracovania za použitia čistiacich prostriedkov a anti-alergénov, takže nie je dôvod na obavy z roztočov a plesní. Kvalitné produkty z peria sa vyrábajú z husto tkanej sypkoviny, ktorá roztočom nedovoľuje preniknúť do perovej výplne. Môžeme ich prať v domácich podmienkach v práčke pri teplote 60 °C. Správnou údržbou a dôkladným sušením v sušičke si zachovávajú svoj objem a tvar. Pri bežnej hotelovej prevádzke dosahujú novodobé páperové produkty reálnu životnosť v trvaní neuveriteľných 15 – 20 rokov.

Páperové vankúše a paplóny sú v súčasnosti najkvalitnejším a najprirodzenejším materiálom na spanie. Sú príjemné na dotyk, mimoriadne mäkké a hrejivé.

Spánok ľahký ako pierko

Páperie vo vankúši sa stará o jeho elasticitu a hrejivosť, zatiaľ čo pierka plnia podpornú funkciu na dosiahnutie najvhodnejšej polohy hlavy počas spánku. Z toho dôvodu sa doporučujú vankúše s vyšším podielom peria. Najväčšej obľube sa tešia vankúše s náplňou 10 % peria a 90 % páperia, alebo 70% peria a 30 % páperia.

Keďže páperie sa vyznačuje svojou najnižšiu hmotnosťou a extra hrejivými vlastnosťami, páperový paplón nepotrebuje veľkú hmotnosť výplne a je ideálny na použitie po celý rok. Páperová prikrývka kopíruje línie ľudského tela, preto sa počas spánku môžete cítiť ako v zamatovom objatí.

Perové produkty na vrchole rebríčka

V posledných rokoch sú produkty z peria v renomovaných hoteloch a ubytovacích zariadeniach v zahraničí vďaka svojim presvedčivým vlastnostiam vysoko v kurze. Páperové paplóny a vankúše sa stávajú známkou najvyššej kvality. Odmenou za investíciu do týchto produktov je neopísateľný pocit, keď vás slnečné lúče zobúdzajú v príjemnej posteli, v ktorej sa ešte raz môžete schúliť do hebkého páperového paplónu. Takýto pôžitok zo spánku by ste vašim hosťom určite radi dopriali aj vy.

perie_vankuse

Polyester na ústupe

Polyesterové vankúše a paplóny strácajú počas ich používania na svojom objeme. Tento proces je priamo ovplyvňovaný mierou ošetrovania a starostlivosti o jeho maximálnu životnosť, čo sa v ubytovacích zariadeniach mnohokrát prehliada. Dokonca aj pri návšteve lepších hotelov môžeme naraziť na vychudnuté vankúše, tzv. placky, ktoré svoju životnosť majú už dávno za sebou. Časté pranie spôsobuje ich menší objem, slabšiu hrejivosť a strácajú sa ich funkčné vlastnosti. Toto negatívum výrazne naruší jedno zo základných očakávaní každého hotelového hosťa, ktorým je práve kvalitný vankúš a hrejivý paplón.

Pri nákupe polyesterových vankúšov a paplónov je potrebné rátať s prípadným poklesom ich objemu. Vhodné riešenie ponúkajú polyesterové vankúše so zipsom, ktoré umožňujú podľa potreby dopĺňať ich výplň. Takáto malá úprava predĺži ich životnosť a vankúše znova nadobudnú svoj pôvodný objem a naďalej budú plniť svoju úlohu.

Perie šetrné k životnému prostrediu

Aj vo vzťahu k životnému prostrediu majú produkty z peria obrovský náskok pred svojím syntetickým konkurentom. Perie patrí medzi biologický odpad, ktorý je pri kompostovaní a zároveň sa dá 100 % recyklovať.

Tieto fakty by mohli byť účinnou motiváciu pri voľbe vhodného hotelového textilu, pri nákupe ktorého by nerozhodovala najnižšia cena a nestal by sa tak z neho „rýchloobrátkový“ tovar.

Ak Vás perové produkty zaujali, neváhajte nás ihneď kontaktovať: 0918 245 704

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články