Wellness textil pre hotely a penzióny

Je súčasťou Vašej prevádzky aj wellness centrum? Hľadáte vhodné uteráky, osušky, župany do kúpeľní  pre Vašich hotelových klientov? Je náročné nájsť na Slovensku  kvalitu za rozumnú cenu? Ponúkame prehľad wellness textilu pre Váš hotel.

Čo všetko v rámci textilu by malo byť samozrejmosťou pre hotelový wellness a hotelové kúpeľne?

wellnes

Zoznam wellness textilu do prevádzky

Župany

 •   Froté župany
 •  „Vaflové“ župany
 •  Detské hotelové  župany

Uteráky a osušky

–          uterák do sauny, uterák do hotelovej kúpeľne

–          na tvár 30x30cm

–          na ruky 30x50cm

–          uteráky 50x100cm

–          kúpeľňové osušky 70x140cm

–          osušky na saunové odpočívadlo

–          kúpeľňové predložky

Hotelové papuče

–      hotelové papuče pre wellness – otvorené alebo zatvorené, s vyšitým alebo potlačeným hotelovým logom

Iné

–              osušky

–              podložky

–              zábalové plachty

–              saunové plachty

–              deky do wellness oddychových zón

IMG_2672

 

Každý hotel či prevádzkovateľ wellness centra sa stretáva s otázkami typu: Aký župan, uterák alebo saunovú osušku si vybrať pre hotelové kúpeľne alebo hotelový wellness? Aký wellness textil pre hotel zabezpečiť, aby pohodlie a komfort návštevníkov „wellnesska“ naladili klientov roznášať recenzie vo Váš prospech?

Ako ulahodiť vašim hosťom, aby sa u vás cítili dobre? A aby ste u nich zanechali pocit, na ktorý by nezabudli a pri najbližšej príležitosti sa opäť rozhodli vybrať si Váš hotel na strávenie krásnych chvíľ napr. vo vašom wellness-e?

Ak potrebujete wellness textil, neváhajte nás kontaktovať.

Kontakt: Ing. Ivan Olejník, mobil: 0907 793 503, email: olejnik@ovitex.sk  www.ovitex.sk

Ako si Slováci vyberajú wellness pobyty?

Aké kritéria zvoliť pri výbere wellness textilu?

Poďme si postupne prejsť, čo môžete potrebovať a podľa akých kritérií si vyberať jednotlivé položky do Vášho wellness centra.

Wellness župany

Župan

Dôležitým faktorom pre výber župana je poloha hotela. To, či je hotel v horskom prostredí alebo v nížine, od toho závisí výber hrúbky a hustoty materiálu. Aj dané ročné obdobie je rozhodujúce. Napr. v letnom období sú k dispozícii župany vzdušnejšie, naopak v zimnom hrubšie.

Froté župany a froté uteráky sú najobľúbenejšími ako u hotelierov, tak aj u hotelových hostí. Pri dostatočnej gramáži (hustote vlákna) sa stávajú na dotyk veľmi príjemným, teplým a luxusným „oblečením“ vo wellness hoteloch a hotelových kúpeľniach.

Froté hotelový župan

V ponuke – župan strih kimono bez kapucne s golierovým límcom, veľkosti XXL, XL, L M, S.

Biely detský hotelový župan

Pre hotelový segment sú biele froté detské župany – detské hotelové župany.

Froté opasky do županov

Strácajú sa Vám opasky zo županov? U nás si môžete zakúpiť aj náhradné opasky k županom. Objednajte si ich aj hneď.

Wellness uteráky

Hotelový uterák je tak isto dôležitým prvkom, ktorý významne prispieva k spokojnosti hostí a ich dobrému dojmu z hotela. Tu platí identické kritérium ako pri hotelových županoch. Čím má hotelový uterák vyššiu gramáž (plošnú hustotu vlákna) a zároveň disponuje dvojitou slučkou, tým lepšie saje vodu, je hebkejší, mäkší a zanecháva príjemný relaxačný pocit.

Wellness osušky

Ako hotelové uteráky, tak aj hotelové osušky sú pre Vašich návštevníkov dôležité. Je to materiál, ktorý ohrieva vašich klientov a dávajú si ho na svoju oddýchnutú pokožku. Potrebujú sa cítiť príjemne a čisto. Kvalita pri hotelovej záťaži (frekvencii používania) je na prvom mieste. Vysoká gramáž, materiálové zloženie, dvojitá slučka zaručuje, že aj po viacnásobnom praní, textília nebude naoko a ani na pocit pôsobiť opotrebovane.

Wellness deky

Deky patria taktiež k základnej výbave oddychovej zóny v hoteli, v niektorých hoteloch sú súčasťou posteľného vybavenia. Pri saunách a vo wellness priestoroch odporúčame deky s materiálovým zložením: 100% polyester alebo mikrofáza (rýchlejšie schnú). Do hotelových izieb vyberajte zmes bavlny a polyesteru.

Ak máte záujem o deky do Vašej domácnosti, pozrite si ponuku nášho e-shopu.

deky_wellness

Wellness plachty alebo zábalové plachty

Plachty do wellness centier potrebujú mať  vhodné materiálové zloženie.

Najlepšie sú plachty zo 100% ľanu. Tento materiál zaručuje aj satie potu, je akoby tvrdší ako 100% bavlna a tak sa „nelepí“ na telo. Ľanové wellness plachty patria do vyššej cenovej kategórie.

Najčastejšie si klienti vyberajú plachty zo 100% bavlny, potom nasledujú tzv. zmesové: bavlna a ľan.

Pre wellness účely neodporúčame materiál, kde je polyester.

Štandardné rozmery

 • plachty do sauny  120×180
 • zábalové plachty 150×250 a 220×240

Wellness papuče

Wellness papuče alebo hotelové papuče, ktoré využívajú prevádzky pre hostí pri pobyte aj vo wellness centre.Vyrábajú sa v rôznych prevedeniach otvorené alebo zatvorené, s vyšitým alebo  potlačeným hotelovým logom, froté papuče (100% bavlna), velúrové, jedno rázové alebo papuče vhodné aj na pranie.

papuce a osuska

Predložky

S predložkami sa skôr stretávame ako s vybavením do hotelových kúpeľní. Vo wellness centre sa využívajú skôr drevené , bambusové alebo iné podložky, ladené k danému interiéru.

Ošetrovanie wellness textilu pre hotely a penzióny

V hotelových prevádzkových podmienkach nesmieme zabúdať aj na ekonomickú stránku používania a udržiavania textílií určených pre wellness a textilné kúpeľňové vybavenie. Nezanedbateľným aspektom pri výbere je ošetrovanie a pranie, pretože jedna vec je ulahodenie klientom v kvalite = pocit luxusu – a druhá vec je ekonomická náročnosť pri ich ošetrovaní.

Uteráky a župany sú extrémne náročné na údržbu z ekonomického aj ekologického hľadiska. (Veľmi časté pranie a sušenie skoro na dennej báze). Preto je veľmi dôležité pri rozhodovaní o výbere textílií pre hotelové wellness centrá a kúpeľne zvážiť oba tieto aspekty. Počiatočná investícia napr. pri kúpe hotelových županov (buď z tzv. „waflového“ alebo z froté materiálu) sa líši len nepatrne, avšak prevádzková náklady pri ich ošetrovaní sú už evidentne rozdielne.

Z kvalitatívneho hľadiska je nevyhnutné, aby uteráky boli na krajoch dvakrát obšité. Táto „maličkosť“ predlžuje mnohonásobne životnosť hotelového uteráka. (Dvakrát obšitý uterák je pri manipulácii odolnejší).

frote_uterak

Čo priniesla prax v hotelovej prevádzke s wellness textilom?

 •             Pri voľbe plachiet a osušiek, pri wellness používaní, odporúčame zvoliť biele až jemne pastelové odtiene alebo farebne len obšité okraje. Pranie pri vysokých teplotách (z hygienického hľadiska) oslabuje stálosť farebných odtieňov.

 

 •          To isté platí pre hotelové uteráky.  Aj pri farebných uterákoch má personál tendenciu zjednodušovať si proces ošetrovania tým, že ich perie spolu s bielymi tkaninami. Často krát sa používajú nevhodné pracie prostriedky pri farebných textíliách.

 

 •             Aby sa deky a uteráky „nestrácali“, odporúčame na nich vytkať resp. vyšiť (min.počet 300 ks) logo hotela. Tento doplnok výrazne nenavýši obstarávaciu cenu, ale na druhej strane rapídne zníži počet „stratených“ kusov.

Premýšľali ste už nad tým, podľa čoho si Vaši klienti vyberajú wellness pobyty?

Najdôležitejšie 3 parametre, podľa ktorých sa Váš klient rozhoduje, sú:

 • cena
 • lokalita
 • recenzie a hodnotenia zákazníkov

Ako narábať s touto informáciou už viete určite sami. Vo Vašich rukách je, ako služby, produkty a starostlivosť o svojich zákazníkov dokážete ponúknuť na dnešnom trhu.

Ak potrebujete cenovú ponuku  na župany, osušky, plachty do sauny alebo uteráky, kontaktujte nás.

Autor článku:
Ing. Kamila Olejníková

Po rokoch v teréne som si našla svoje miesto pri manažovaní a zlepšovaní procesov, tvorbe marketingu a prezentácií našich výsledkov.

Podobné články